środa, 25 listopada 2020 r., imieniny Erazma, Katarzyny, Beaty

Reklama   |   Kontakt
Leclerc

Aktualności

Koncert "Sacrum et musica" czyli perkusyjne inspiracje w Ostrołęckim Centrum Kultury (zdjęcia, wideo)

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży i Ostrołęckie Centrum Kultury zaprosili na perkusyjne inspiracje w cyklu "Sacrum et musica 2020". Przed ostrołęcką publicznością wystąpił Płock Percussion Duo w składzie: Adam Mieczykowski oraz Michał Zawadzki.

Podczas koncertu publiczność usłyszała kompozycje takich artystów jak S. Reich, P. Wróbel, F. Rzewski, D. Jarvis.

Płock Percussion Duo zadebiutowało we wrześniu 2010 roku podczas festiwalu SkArPa, prezentującym sylwetkę płockiego artysty Stefana Themmersona. Tworzą go perkusiści związani obecnie z Płocką Orkiestrą Symfoniczną. Duet ma w swoim repertuarze oryginalne kompozycje muzyki perkusyjnej, które obejmują teatr instrumentalny z wykorzystaniem egzotycznego instrumentarium i technik multimedialnych.

Reklama

Adam Mieczykowski - jest absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie perkusji. Działalność artystyczną rozpoczął w legendarny Poznańskim Zespole Perkusyjnym pod kierunkiem prof. Jerzego Zgodzińskiego. Ponad 10 lat współpracował z Orkiestrą Kameralną "Amadeus" Polskiego Radia pod dyrekcją Agnieszki Duczmal w Poznaniu. Z tymi zespołami koncertował w niemal wszystkich krajach Europy dokonał wielu nagrań płytowych, radiowych i telewizyjnych. Obecnie związany z Płocką Orkiestrą Symfoniczną, prowadzi także działalność pedagogiczną w szkolnictwie artystycznym oraz jako profesor uczelni w Instytucie Muzyki UWM w Olsztynie.

Michał Zawadzki - jest absolwentem Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz Hogeschool voor de Kunsten Utrecht - Holandia. Z wyróżnieniem ukończył klasę perkusji prof. Adama Mieczykowskiego w Państwowej Szkole Muzycznej II st. w Płocku. Współpracował między innymi z Filharmonią Wrocławską oraz Filharmonią Dolnośląską Jeleniej Górze. Ma za sobą nagrania płytowe, radiowe i telewizyjne. Obecnie jako perkusista związany z Płocką Orkiestrą Symfoniczną. Prowadzi działalność pedagogiczną w płockich szkołach muzycznych, a od 2016 jest ich dyrektorem.

Reklama

Wydarzenie odbyło się 4 października w sali widowiskowej Ostrołęckiego Centrum Kultury. Wstęp był wolny.

Zobacz zdjęcia:
Koncert "Sacrum et musica" w OCK

Więcej zdjęć: Koncert "Sacrum et musica" w OCK

Wyświetleń: 814 komentarze: 0
04.10.2020, 16:03r. Drukuj
Powrót