środa, 25 listopada 2020 r., imieniny Erazma, Katarzyny, Beaty

Reklama   |   Kontakt
Leclerc

Aktualności

Recital w hołdzie Janowi Pawłowi II w miejskiej bibliotece. Wystąpią Olga Mujkić i Viasta Traczyk

W miejskiej bibliotece publicznej odbędzie się wydarzenie muzyczne poświęcone Janowi Pawłowi II. W programie usłyszymy autorskie kompozycje Olgi Mujkić i Vlasty Traczyk do tekstów Karola Wojtyły oraz utwory poetek Izabeli Zubko i Aleksandry Gawrońskiej, związane z postacią papieża Polaka.

Recital odbędzie się w ramach projektu "Ostrołęka słucha. Literackie spotkania z filozofią w tle".

Reklama

Olga Mujkić - wokalistka, dyrygent chóralny, instruktor wokalny, flecistka. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Specjalizuje się w śpiewie rozrywkowym oraz klasycznym. Współpracowała z Teatrem Dramatycznym oraz Teatrem Współczesnym w Warszawie, była finalistką telewizyjnego programu "Szansa na sukces". Koncertuje solo oraz zasila chórki artystów estradowych. Śpiewa również w zespole Vox Varshe, który wykonuje muzykę wywodzącą się z tradycji żydowskiej. Zespół ten został nagrodzony nagrodą Grand Prix podczas 21 Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja" 2018 a w 2019 roku płyta "Bramy Nieba", wydana przez Requiem Records w której Olga zaśpiewała partię mezzosopranową, zdobyła 3 nagrodę w konkursie na Folkowy Fonogram Roku 2018.

Jako dyrygent Olga Mujkić współpracuje z wieloma chórami warszawskimi, odnoszącymi znaczące sukcesy. Pracowała również jako korepetytor wokalny i dyrygent w Państwowym Zespole Ludowym Pieśni i Tańca Mazowsze. Swoje umiejętności dyrygenckie szlifowała podczas zagranicznych kursów dyrygenckich, m.in. na Litwie, we Włoszech, Francji, Wielkiej Brytanii.

Reklama

Vlasta Traczyk - kompozytorka i pianistka. Absolwentka muzykologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz kompozycji na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina. Współpracuje między innymi z jazzowym zespołem MelluSya, Eight Hands Quartet, Natalią Piotrowską i Olgą Mujkić.  Laureatka III miejsca w międzynarodowym konkursie kompozytorskim Transatlantyk Instant Composition Contest w Łodzi w 2017 r. Pedagog i autorka wielu piosenek dla dzieci. 

Organizatorami wydarzenia są: Oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce.

W związku z aktualną sytuacją epidemiczną informujemy, że ilość miejsc jest ograniczona. Uczestników  Wydarzenia obowiązują ogólne zasady sanitarne, w tym dezynfekcja rąk przy wejściu i obowiązek zakrywania ust i nosa.  

Wydarzenie odbędzie się 15 października o godzinie 18.00 w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrołęce.

Fot. MBP w Ostrołęce

Wyświetleń: 993 komentarze: 1
10.10.2020, 12:49r. Drukuj
Powrót


aaa @ 09:15, 11.10.2020

IP: 192.95...125

angry

W hołdzie obrońcy pedofilii w KK

angry