wtorek, 26 stycznia 2021 r., imieniny Pauli, Polikarpa, Pauliny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Finał 65 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego zainaugurowany. Koncerty konkursowe będzie można obejrzeć online (zdjęcia, wideo)

W Ostrołęckim Centrum Kultury oficjalnie zainaugurowano finał 65 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego oraz turnieju wywiedzione ze słowa. Do Ostrołęki przyjechali recytatorzy z całej Polski. Wydarzeniu towarzyszyć będą spotkania warsztatowe i próby. Odbędą się także cztery koncerty konkursowe. 

Podczas inauguracji głos zabrał Tadeusz Wiśniewski, który powitał zgromadzonych gości i pogratulował recytatorem dojścia do etapu finałowego OKR.

Reklama

- Wierzę, że wasza obecność tutaj przyniesie wam świetne doznania. Będzie to wyjątkowy czas. Ta wyjątkowość niech zaznacza się nie tylko w związku z sytuacją pandemiczną, niech będzie to wyjątkowa sytuacja w ogóle. Tego państwu życzę i mam nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli spotkać się po raz kolejny - mówił podczas uroczystości Tadeusz Wiśniewski, dyrektor OCK.

Ze względu na stan epidemii tegoroczny finał OKR będzie przebiegał w zmienionej formule. Wykonawcy zostali podzieleni na dwie tury.

Jako pierwszy zaprezentował się Jakub Łukiewski z województwa kujawsko-pomorskiego. Fragmentu jego recytacji można wysłuchać w załączonym wideo.

Reklama

Ponadto w piątek 9 października zaprezentowali się recytatorzy z województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, pomorskiego, łódzkiego, mazowieckiego, lubelskiego (grupa A i B). W sobotę 10 października wystąpią recytatorzy z województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, opolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego i podkarpackiego (grupa C i D).

Wszystkie koncerty konkursowe będą transmitowane online na profilu facebookowym Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Otwarcie 65 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego odbyło się w piątek 9 października w Ostrołęckim Centrum Kultury.

Zobacz zdjęcia:
Otwarcie 65 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Więcej zdjęć: Otwarcie 65 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Wyświetleń: 714 komentarze: 0
10.10.2020, 12:49r. Drukuj
Powrót


Reklama

Rolexin
LUSAR
Carpexim

Ogłoszenia

Forum

Reklama

iparts.pl
Ynet.pl
Sklep Enter