środa, 25 listopada 2020 r., imieniny Erazma, Katarzyny, Beaty

Reklama   |   Kontakt
Leclerc

Aktualności

Skrzynka pytań: jak wygląda rekrutacja w policealnej szkole Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Ostrołęce?

Skrzynka skarg, pochwał, pytań i pomysłów:

Jak wygląda rekrutacja w policealnej szkole Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Ostrołęce na kierunku higienista stomatologiczna? Dlaczego osoba, która wcześniej nie uczęszczała do żadnej szkoły medycznej rozpoczęła TWP naukę od trzeciego semestru?

Nauka w policealnej szkole medycznej na kierunku higienistki stomatologicznej trawa dwa lata. W tym czasie słuchaczki chodzą na wykłady trzy razy w tygodniu, często kosztem rodziny i pracy, płacą niemałe czesne.

Jak to możliwe, że osoba, która wcześniej nie uczęszczała do żadnej szkoły medycznej rozpoczęła w TWP naukę od trzeciego semestru na kierunku higienistka stomatologiczna?

Absolwentka takiej szkoły po jej skończeniu pracuje w jamie ustnej pacjenta. Jakie kwalifikacje ma taka osoba, która nie rozpoczęła nauki od początki semestru? Dlaczego dyrekcja szkoły, urząd miasta i wykładowcy godzą się na to?

Odpowiada Pamela Paczuwska, dyrektor TWP O/R w Ostrołęce 

Rekrutacja w Medycznej Szkole Policealnej TWP w Ostrołęce zawsze  przebiega z zachowaniem wszelkich procedur dotyczących rekrutacji do szkół policealnych. Nauka w szkole trwa dwa lata i kończy się egzaminem zawodowym z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, w części teoretycznej i praktycznej. Możemy się pochwalić że poprzednia grupa absolwentek TWP na  tym kierunku zdała egzamin zawodowy w stu procentach. Czyli jako szkoła wykazaliśmy, że potrafimy przygotować słuchaczki do egzaminu najlepiej  jak się tylko da. Dodam, że egzamin nie należy do najłatwiejszych i naprawdę trzeba się wykazać wiedzą i umiejętnościami praktycznymi w tym zawodzie.

Pragnę wyjaśnić, że samo ukończenie szkoły nie nadaje żadnych uprawnień do pracy w zawodzie higienistka stomatologiczna. Absolwenci muszą zdać egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie, aby zdobyć tytuł zawodowy i móc rozpocząć pracę. Nasza szkoła zawsze cieszyła się dobrą opinią ze względu na kompetentną kadrę, poziom nauczania i odpowiednie wyposażenie pracowni dla kierunków nauczania. Kandydatki decydujące się na naukę w naszej szkole, od początku nauki są świadome kosztów czesnego oraz realizacji zajęć.

Plan nauczania jest tak ułożony, aby najefektywniej realizować program, który musi być zatwierdzony przez Kuratorium Oświaty i Urząd Miasta. Koszty utrzymania kierunku higienistka stomatologiczna są bardzo wysokie ze względu na ciągłe  doposażenie pracowni w materiały stomatologiczne. Pragnę dodać, że w naszej szkole zatrudniani są lekarze stomatolodzy, którzy dużo wnoszą swoją wiedzą i doświadczeniem. Jeśli chodzi o słuchaczkę, która została przyjęta warunkowo do naszej szkoły to pragnę poinformować, że nie będzie dalej kontynuować nauki ze względu na niedopełnienie procedur rekrutacyjnych.

Wyświetleń: 1169 komentarze: 0
10.10.2020, 12:56r. Drukuj
Powrót