środa, 25 listopada 2020 r., imieniny Erazma, Katarzyny, Beaty

Reklama   |   Kontakt
Leclerc

Aktualności

Stacja Ostro.Bike na osiedlu Sienkiewicza? Prezydent Łukasz Kulik: weźmiemy to pod uwagę

Radny Grzegorz Milewski zwrócił się do prezydenta Łukasza Kulika z prośbą o umieszczenie na osiedlu Sienkiewicza stacji wypożyczania miejskich rowerów. W odpowiedzi na prośbę radnego włodarz poinformował, że miasto rozważa w przyszłości ulokowanie stacji dokującej na wskazanym osiedlu.

Radny swoją prośbę umotywował tym, iż w tym roku na osiedlu Sienkiewicza w ramach budżetu obywatelskiego powinny zostać zrealizowane inwestycje związane z wymianą chodnika i budową ścieżek rowerowych. Chodzi o ulice Sienkiewicza i Poznańską.

Reklama

Jako miejsce lokalizacji punktu wypożyczalni miejskich rowerów radny Milewski zaproponował okolice przystanku MZK przy ulicy Sienkiewicza przy Wojskowej Komendzie Uzupełnień oraz miejsce, gdzie dawniej stały zniszczone kioski.

Prezydent Łukasz Kulik ustosunkował się już do propozycji radnego Grzegorza Milewskiego.

- W odpowiedzi na pismo z dnia 28.09.2020 r. w sprawie umieszczenia na osiedlu Sienkiewicza stacji wypożyczania rowerów miejskich informuję, że wskazane lokalizacje zostaną wzięte pod uwagę przy planowaniu rozbudowy systemu Ostro.Bike. W tym roku postanowiliśmy rozszerzyć ilość dostępnych punktów, gdzie można skorzystać z roweru miejskiego o plażę miejską. W kolejnych latach planujemy ustawienie kolejnych, w miejscach, z których korzysta większa liczba mieszkańców. Osiedle Sienkiewicza z pewnością do takich należy - odpowiada prezydent Łukasz Kulik.

Wyświetleń: 681 komentarze: 0
11.10.2020, 11:18r. Drukuj
Powrót