środa, 25 listopada 2020 r., imieniny Erazma, Katarzyny, Beaty

Reklama   |   Kontakt
Leclerc

Aktualności

W najbliższą niedzielę odbędzie się doroczne liczenie wiernych

We wszystkich parafiach na terenie kraju przeprowadzone będzie w najbliższą niedzielę 18 października liczenie wiernych w kościołach. Z uwagi na trwającą epidemię koronawirusa oraz wprowadzone obostrzenia, badanie nie będzie miarodajne i nie będzie porównywane z danymi z poprzednich lat.

Badanie uczestnictwa Polaków w niedzielnej mszy świętej (dominicantes i communicantes), zaplanował Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego SAC im. Witolda Zdaniewicza, zgodnie z decyzją wydaną przez Konferencję Episkopatu Polski.

Reklama

- Obowiązujące restrykcje sanitarno-epidemiologiczne spowodują, że wyniki tego badania nie będą mogły być porównane z danymi z poprzednich lat. Mimo to prosimy o policzenie wiernych obecnych i przystępujących do Komunii św. na mszach świetych w najbliższą niedzielę oraz wypełnienie przekazanych formularzy statystycznych. Zebrane w ten sposób informacje będą stanowiły bezcenne źródło wiedzy i pomogą w rozeznawaniu wyzwań jakie niesie ze sobą epidemia - informuje ks. Wojciech Sadłoń SAC.

Badanie uczestnictwa Polaków w niedzielnej mszy św. będzie przeprowadzone 18 października br.

Wyświetleń: 878 komentarze: 1
16.10.2020, 13:17r. Drukuj
Powrót


lol @ 18:12, 16.10.2020

IP: 5.173...180

Macie słabe info :) nie odbędzie się :)