sobota, 24 października 2020 r., imieniny Marcina, Rafała, Arety

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

71-latek jechał całą szerokością drogi. Interweniowali świadek i policja

71-letni kierowca, dzięki właściwej postawie świadka oraz szybkiej interwencji ostrołęckich policjantów, nie uniknie odpowiedzialności karnej. Mężczyzna jechał slalomem po drodze. Gdy osoba postronna próbowała udaremnić mu dalszą jazdę, zatrzymał się na chwilę, po czym uciekł. Czuć było od niego alkohol.

Zdarzenie miało miejsce w czwartek 15 października. O zaistniałej sytuacji został powiadomiony przed godziną 14.00 dyżurny ostrołęckich policjantów.

- Zgłaszający oświadczył, że w miejscowości Borawe zauważył opla, którego styl jazdy jasno wskazywał, że kierowca może być pijany. Opel poruszał się całą szerokością jezdni i stwarzał zagrożenie bezpieczeństwa dla innych użytkowników dróg. Świadek wykorzystując dogodny moment uniemożliwił dalszą jazdę niebezpiecznemu kierowcy. Ten na chwilę się zatrzymał, wyszedł z auta, jednak nie chciał oddać kluczyków i zaczekać na przyjazd policji. Czuć było od niego alkohol oraz miał problem zarówno z chodzeniem, jak i mówieniem - informuje podkom. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Reklama

Senior ponownie wsiadł do auta i zaczął uciekać, najpierw drogą asfaltową, a później gruntową. W pewnym momencie jego pojazd zakopał się w błocie, a sam zaczął oddalać się pieszo. Po chwili na miejsce przybyli mundurowi, którzy na jednej z posesji odnaleźli mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi

- Senior został rozpoznany przez świadka zdarzenia. Mężczyzna odmówił badania trzeźwości, w związku z tym została od niego pobrana krew na zawartość alkoholu. Nieodpowiedzialny 71-latek już stracił prawo jazdy, a w najbliższym czasie czekają go poważne konsekwencje karne i finansowe - podaje oficer prasowy ostrołęckiej policji.

Zgodnie z kodeksem karnym sama jazda w stanie nietrzeźwości stanowi przestępstwo zagrożone karą do dwóch lat więzienia.

Reklama

- Po raz kolejny właściwa postawa postronnej osoby przyczyniła się do udaremnienia jazdy pijanemu kierowcy, dziękujemy za taką reakcje. Być może dzięki takiemu właściwemu zachowaniu ze strony zgłaszającego, uniknięto kolejnej tragedii spowodowanej przez nietrzeźwego kierującego - podkreśla podkom. Tomasz Żerański. - Coraz więcej sygnałów o osobach, którzy kierują pojazdami będąc pod wpływem alkoholu, otrzymujemy na telefon alarmowy. Za wszystkie dziękujemy, takie właściwe reakcje oznaczają jedno - coraz więcej osób mówi stanowcze "nie" pijanym kierowcom, którzy stwarzają swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem ogromne niebezpieczeństwo i często są przyczyną tragedii - dodaje.

Odsłon: 2133 komentarze: 0
14:30, 16.10.2020r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Oclean
LUSAR
Carpexim
Bowling
PWSIP
IdealLine

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Kangurek
Neo
HydroDev
Ynet.pl
Sklep Enter