niedziela, 5 grudnia 2021 r., imieniny Saby, Kryspiny, Wilmy

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Ostrołęka i gminy dołączają do projektu "Pod biało-czerwoną". Trwa głosowanie

Projekt "Pod biało-czerwoną" skierowany jest do wszystkich polskich gmin i zakłada sfinansowanie zakupu masztów i flag dla tych miejscowości, której mieszkańcy będą najbardziej aktywni i zbiorą odpowiednia ilość głosów poparcia. Do akcji dołączają także gminy z powiatu ostrołęckiego.

"Pod biało-czerwoną" to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami. Do akcji przystąpiły już m.in. Rzekuń, Lelis, a także Ostrołęka, której liderem lokalnym został radny Adam Kurpiewski.

Reklama

Aby wziąć udział w akcji, należy oddać głos na swoją miejscowość w specjalnie utworzonym serwisie.

Ile głosów potrzeba do realizacji projektu?

- dla gmin do 20 tysięcy mieszkańców - 100 głosów;

- dla gmin powyżej 20  tysięcy do 100  tysięcy mieszkańców - 500 głosów;

- dla gmin powyżej 100  tysięcy mieszkańców - 1000 głosów.

Reklama

- Ta patriotyczna inicjatywa będzie się opierała o zapał i działanie mieszkańców naszych Małych Ojczyzn. Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to, jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie - czytamy w serwisie.gov.pl.

Więcej informacji o projekcie oraz regulamin akcji na stronie gov.pl.

Głosować można do 11 listopada 2020 r. do godziny 23.59 poprzez wypełnienie ankiety dostępnej na stronie: bialoczerwona.www.gov.pl.

Wyświetleń: 562 komentarze: -
17.10.2020, 10:21r. Drukuj
Powrót