niedziela, 5 grudnia 2021 r., imieniny Saby, Kryspiny, Wilmy

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Olimpiada Wiedzy o Kurpiach dla uczniów szkół średnich. Zgłoszenia potrwają do 30 października

Związek Kurpiów zachęca uczniów szkół średnich z regionu kurpiowskiego oraz z terenów sąsiadujących do wzięcia udziału w Olimpiadzie Wiedzy o Kurpiach. Celem konkursu jest rozbudzanie zainteresowań historią i kształtowanie poczucia tożsamości regionalnej. 

Chęć uczestnictwa w olimpiadzie można zgłaszać do 30 października.

Reklama

- Każda szkoła zgłasza zespół złożony z trzech uczniów oraz wyznacza nauczyciela - opiekuna. Olimpiada odbywa się w kategorii zespołowej i indywidualnej. Miejsce przeprowadzenia olimpiady: ze względu na stan pandemii koronawirusa - indywidualnie w każdej zgłoszonej szkole - informują organizatorzy.

Termin przeprowadzenia finału olimpiady: 1 grudnia - 15 grudnia 2020 r. Dokładny termin zostanie przesłany uczestnikom po zakończeniu rekrutacji.

Ze względu na stan pandemii koronawirusa olimpiada odbędzie się w następujący sposób.

- Do każdej zgłoszonej szkoły w określonym dniu i godzinie przyjedzie przedstawiciel Związku Kurpiów, który spotka się ze startującymi w olimpiadzie uczniami oraz opiekunemw wybranym przez dyrekcję szkoły miejscu w reżimie sanitarnym. Po wyjaśnieniu zasad, o określonej godzinie przedstawiciel Związku Kurpiów rozda pisemne testy. Po upływie czasu przewidzianego na odpowiedzi, odbierze prace od uczestników - informują organizatorzy.

Prace będą sprawdzane w siedzibie Związku Kurpiów przez Komisję. Komisja zbierze się w ciągu trzech dni od dnia pisania testów.

Reklama

- Wszystkie szkoły, zwycięskie drużyny oraz uczestnicy indywidualni zostaną powiadomieni telefonicznie i drogą elektroniczną o wynikach olimpiady w ciągu pięciu dni od dnia pisania testów. Wiadomość będzie także zawierała informację dotyczącą miejsca i sposobu wręczenia nagród dla zwycięzców. Do wszystkich szkół drogą elektroniczną zostaną także wysłane skany poszczególnych testów - informują organizatorzy.

Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie danej szkoły przez szkolnego opiekuna olimpiady do 30 października 2020 r. poprzez wysłanie Karty Zgłoszeniowej. na adres Związek Kurpiów, ul. Świętokrzyska 2, 07-410 Ostrołęka, e-mail: biuro@kurpie.org, tel. (29) 764-58-30.

Wyświetleń: 408 komentarze: -
17.10.2020, 10:24r. Drukuj
Powrót