sobota, 24 października 2020 r., imieniny Marcina, Rafała, Arety

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Olimpiada Wiedzy o Kurpiach dla uczniów szkół średnich. Zgłoszenia potrwają do 30 października

Związek Kurpiów zachęca uczniów szkół średnich z regionu kurpiowskiego oraz z terenów sąsiadujących do wzięcia udziału w Olimpiadzie Wiedzy o Kurpiach. Celem konkursu jest rozbudzanie zainteresowań historią i kształtowanie poczucia tożsamości regionalnej. 

Chęć uczestnictwa w olimpiadzie można zgłaszać do 30 października.

Reklama

- Każda szkoła zgłasza zespół złożony z trzech uczniów oraz wyznacza nauczyciela - opiekuna. Olimpiada odbywa się w kategorii zespołowej i indywidualnej. Miejsce przeprowadzenia olimpiady: ze względu na stan pandemii koronawirusa - indywidualnie w każdej zgłoszonej szkole - informują organizatorzy.

Termin przeprowadzenia finału olimpiady: 1 grudnia - 15 grudnia 2020 r. Dokładny termin zostanie przesłany uczestnikom po zakończeniu rekrutacji.

Ze względu na stan pandemii koronawirusa olimpiada odbędzie się w następujący sposób.

- Do każdej zgłoszonej szkoły w określonym dniu i godzinie przyjedzie przedstawiciel Związku Kurpiów, który spotka się ze startującymi w olimpiadzie uczniami oraz opiekunemw wybranym przez dyrekcję szkoły miejscu w reżimie sanitarnym. Po wyjaśnieniu zasad, o określonej godzinie przedstawiciel Związku Kurpiów rozda pisemne testy. Po upływie czasu przewidzianego na odpowiedzi, odbierze prace od uczestników - informują organizatorzy.

Prace będą sprawdzane w siedzibie Związku Kurpiów przez Komisję. Komisja zbierze się w ciągu trzech dni od dnia pisania testów.

Reklama

- Wszystkie szkoły, zwycięskie drużyny oraz uczestnicy indywidualni zostaną powiadomieni telefonicznie i drogą elektroniczną o wynikach olimpiady w ciągu pięciu dni od dnia pisania testów. Wiadomość będzie także zawierała informację dotyczącą miejsca i sposobu wręczenia nagród dla zwycięzców. Do wszystkich szkół drogą elektroniczną zostaną także wysłane skany poszczególnych testów - informują organizatorzy.

Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie danej szkoły przez szkolnego opiekuna olimpiady do 30 października 2020 r. poprzez wysłanie Karty Zgłoszeniowej. na adres Związek Kurpiów, ul. Świętokrzyska 2, 07-410 Ostrołęka, e-mail: biuro@kurpie.org, tel. (29) 764-58-30.

Odsłon: 311 komentarze: 0
10:24, 17.10.2020r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Oclean
LUSAR
Carpexim
Bowling
PWSIP
IdealLine

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Kangurek
Neo
HydroDev
Ynet.pl
Sklep Enter