niedziela, 5 grudnia 2021 r., imieniny Saby, Kryspiny, Wilmy

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Radna Grażyna Sosnowska wnioskuje: "Nadszedł już czas na rozpoczęcie prac remontowych ulicy 5 Pułku Ułanów Zasławskich"

Na biurko prezydenta Łukasza Kulika trafiła kolejna interpelacja radnej Grażyny Sosnowskiej, która wnioskuje o zabezpieczenie w przyszłorocznym budżecie środków finansowych na przebudowę ulicy 5 Pułku Ułanów Zasławskich na osiedlu Wojciechowice. Jak będzie odpowiedź włodarza?

Ulica 5 Pułku Ułanów Zasławskich to jedna z ważniejszych arterii na osiedlu Wojciechowice. Stanowi nie tylko dojazd do poszczególnych rejonów osiedla i gospodarstw domowych, ale jest tez łącznikiem pomiędzy aleją Wojska Polskiego, biegnącą wzdłuż drogi krajowej nr 61 z ulicą ks. Antoniego Pęksy - czyli tzw. mała obwodnica miasta. Radna zdecydowała, że wniosek o zabezpieczenie funduszy na budowę ulicy skieruje do włodarza miasta.

Reklama

- W imieniu mieszkańców osiedla Wojciechowice, proszę o zabezpieczenie w budżecie miasta Ostrołęki na rok 2021 środków finansowych z przeznaczeniem na przebudowę ul. 5 Pułku Ułanów Zasławskich. Zgodnie z pozyskaną informacją, zakończono układanie sieci gazowej oraz zamontowano skrzynki na urządzenia pomiarowe poboru gazu dla tych gospodarstw, które złożyły stosowne wnioski. Wiem również, że mieszkańcy złożyli kilka wniosków o przyłącza energetyczne. W związku z tym, że instalacje podziemne znajdują się na etapie prac końcowych to miasto może przystąpić do realizacji tego zadania inwestycyjnego w przyszłym roku, tym bardziej, że istnieje możliwość pozyskania dofinansowania z krajowego programy remontu dróg lokalnych, co znacznie ułatwi realizację przebudowy ul. 5 Pułku Ułanów Zasławskich - czytamy w interpelacji.

Reklama

Na wskazanej ulicy występują jednak problemy formalno-prawne z nieuregulowanymi własnościami gruntowymi w tym rejonie - sprawa ma dotyczyć obszaru około tysiąca metrów kwadratowych oraz nieaktualną dokumentacją projektową. Radna przypomina jednak, że czas najwyższy dokonać wykupu gruntów i uaktualnić projekt. Wskazuje też rozwiązanie patowej sytuacji.

- Myślę, że nadszedł już czas na rozpoczęcie prac remontowych ulicy 5 Pułku Ułanów Zasławskich, dlatego też ponownie zwracam się do Pana o zabezpieczenie finansów na wykup nieruchomości gruntowych na poszerzenie pasa drogowego (co jest rzeczą stosunkowo łatwą, bo można w ostateczności skorzystać z tzw. "spec ustawy"). Uaktualnienie projektu przebudowy nie jest zbyt kosztowne, a miasto ma możliwość pozyskania środków zewnętrznych na tą inwestycję, oczywiście przy zabezpieczeniu wkładu własnego - pisze radna.

Interpelacja wpłynęła do urzędu 2 października br. Oczekujemy na odpowiedź prezydenta.

Wyświetleń: 542 komentarze: -
17.10.2020, 10:30r. Drukuj
Powrót