sobota, 24 października 2020 r., imieniny Marcina, Rafała, Arety

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Radna Grażyna Sosnowska wnioskuje: "Nadszedł już czas na rozpoczęcie prac remontowych ulicy 5 Pułku Ułanów Zasławskich"

Na biurko prezydenta Łukasza Kulika trafiła kolejna interpelacja radnej Grażyny Sosnowskiej, która wnioskuje o zabezpieczenie w przyszłorocznym budżecie środków finansowych na przebudowę ulicy 5 Pułku Ułanów Zasławskich na osiedlu Wojciechowice. Jak będzie odpowiedź włodarza?

Ulica 5 Pułku Ułanów Zasławskich to jedna z ważniejszych arterii na osiedlu Wojciechowice. Stanowi nie tylko dojazd do poszczególnych rejonów osiedla i gospodarstw domowych, ale jest tez łącznikiem pomiędzy aleją Wojska Polskiego, biegnącą wzdłuż drogi krajowej nr 61 z ulicą ks. Antoniego Pęksy - czyli tzw. mała obwodnica miasta. Radna zdecydowała, że wniosek o zabezpieczenie funduszy na budowę ulicy skieruje do włodarza miasta.

Reklama

- W imieniu mieszkańców osiedla Wojciechowice, proszę o zabezpieczenie w budżecie miasta Ostrołęki na rok 2021 środków finansowych z przeznaczeniem na przebudowę ul. 5 Pułku Ułanów Zasławskich. Zgodnie z pozyskaną informacją, zakończono układanie sieci gazowej oraz zamontowano skrzynki na urządzenia pomiarowe poboru gazu dla tych gospodarstw, które złożyły stosowne wnioski. Wiem również, że mieszkańcy złożyli kilka wniosków o przyłącza energetyczne. W związku z tym, że instalacje podziemne znajdują się na etapie prac końcowych to miasto może przystąpić do realizacji tego zadania inwestycyjnego w przyszłym roku, tym bardziej, że istnieje możliwość pozyskania dofinansowania z krajowego programy remontu dróg lokalnych, co znacznie ułatwi realizację przebudowy ul. 5 Pułku Ułanów Zasławskich - czytamy w interpelacji.

Reklama

Na wskazanej ulicy występują jednak problemy formalno-prawne z nieuregulowanymi własnościami gruntowymi w tym rejonie - sprawa ma dotyczyć obszaru około tysiąca metrów kwadratowych oraz nieaktualną dokumentacją projektową. Radna przypomina jednak, że czas najwyższy dokonać wykupu gruntów i uaktualnić projekt. Wskazuje też rozwiązanie patowej sytuacji.

- Myślę, że nadszedł już czas na rozpoczęcie prac remontowych ulicy 5 Pułku Ułanów Zasławskich, dlatego też ponownie zwracam się do Pana o zabezpieczenie finansów na wykup nieruchomości gruntowych na poszerzenie pasa drogowego (co jest rzeczą stosunkowo łatwą, bo można w ostateczności skorzystać z tzw. "spec ustawy"). Uaktualnienie projektu przebudowy nie jest zbyt kosztowne, a miasto ma możliwość pozyskania środków zewnętrznych na tą inwestycję, oczywiście przy zabezpieczeniu wkładu własnego - pisze radna.

Interpelacja wpłynęła do urzędu 2 października br. Oczekujemy na odpowiedź prezydenta.

Odsłon: 459 komentarze: 1
10:30, 17.10.2020r. Drukuj
Powrót


BM @ 17:30, 17.10.2020

IP: 188.146...94

Pani Sosnowska. Co z obietnicą przedwyborczą chyba z przed 10 lat. Mieszkańcy ul. Łomżyńskiej czekają i czeeeeekają na nowy chodnik. Ale zapewne się nie doczekają.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Oclean
LUSAR
Carpexim
Bowling
PWSIP
IdealLine

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Kangurek
Neo
HydroDev
Ynet.pl
Sklep Enter