niedziela, 5 grudnia 2021 r., imieniny Saby, Kryspiny, Wilmy

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Młodzi radni składają wnioski: o posadzenie sosny pamięci i ustawienie witacza na rondzie im. Janusza Kusocińskiego

Młodzieżowa Rada Miasta, w związku z podjętą przez Radę Miasta Ostrołęki uchwałą nadającą imię Janusza Kusocińskiego rondu u zbiegu ulic Ostrowskiej, Żołnierzy Armii Krajowej i Przemysłowej, złożyła pismo do prezydenta miasta z dwiema prośbami - o posadzenie sosny pamięci oraz ustawienie witacza.

Obie sprawy dotyczą ronda na ulicy Ostrowskiej w Ostrołęce, które od 24 września br., decyzją radnych miasta, zyskało patrona - został nim sportowiec Janusz Kusociński. O nadanie takiego imienia wnioskowali młodzi radni.

Reklama

Młodzież chciałaby pamięć o Januszu Kusocińskim zachować w jeszcze inny sposób. Złożyli do prezydenta Łukasza Kulika prośbę o posadzenie na wspomnianym rondzie drzewa. Miałaby to być sosna, która będzie stanowiła znak pamięci o miejscu spoczynku Janusza Kusocińskiego (w miejscach zabójstw, m.in. w Palmirach, gdzie został rozstrzelany Kusociński, Niemcy sadzili sosny, żeby zakryć ślady swoich zbrodni).

Kolejna prośba dotyczy ustawienia na rondzie tzw. witacza w formie napisu "Ostrołęka Wita". Podobny napis znajduje się na rondzie im. mjr. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki".

- Rondo przy ulicy Ostrowskiej to pierwsze rondo w mieście, które napotykają kierowcy jadący od strony Ostrowi Mazowieckiej, dlatego myślimy, że taki napis idealnie będzie pasował w tym miejscu - argumentują radni.

Pismo zostało złożone 5 października br.

Wyświetleń: 519 komentarze: -
17.10.2020, 10:31r. Drukuj
Powrót