sobota, 24 października 2020 r., imieniny Marcina, Rafała, Arety

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Młodzi radni składają wnioski: o posadzenie sosny pamięci i ustawienie witacza na rondzie im. Janusza Kusocińskiego

Młodzieżowa Rada Miasta, w związku z podjętą przez Radę Miasta Ostrołęki uchwałą nadającą imię Janusza Kusocińskiego rondu u zbiegu ulic Ostrowskiej, Żołnierzy Armii Krajowej i Przemysłowej, złożyła pismo do prezydenta miasta z dwiema prośbami - o posadzenie sosny pamięci oraz ustawienie witacza.

Obie sprawy dotyczą ronda na ulicy Ostrowskiej w Ostrołęce, które od 24 września br., decyzją radnych miasta, zyskało patrona - został nim sportowiec Janusz Kusociński. O nadanie takiego imienia wnioskowali młodzi radni.

Reklama

Młodzież chciałaby pamięć o Januszu Kusocińskim zachować w jeszcze inny sposób. Złożyli do prezydenta Łukasza Kulika prośbę o posadzenie na wspomnianym rondzie drzewa. Miałaby to być sosna, która będzie stanowiła znak pamięci o miejscu spoczynku Janusza Kusocińskiego (w miejscach zabójstw, m.in. w Palmirach, gdzie został rozstrzelany Kusociński, Niemcy sadzili sosny, żeby zakryć ślady swoich zbrodni).

Kolejna prośba dotyczy ustawienia na rondzie tzw. witacza w formie napisu "Ostrołęka Wita". Podobny napis znajduje się na rondzie im. mjr. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki".

- Rondo przy ulicy Ostrowskiej to pierwsze rondo w mieście, które napotykają kierowcy jadący od strony Ostrowi Mazowieckiej, dlatego myślimy, że taki napis idealnie będzie pasował w tym miejscu - argumentują radni.

Pismo zostało złożone 5 października br.

Odsłon: 428 komentarze: 0
10:31, 17.10.2020r. Drukuj




Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Oclean
LUSAR
Carpexim
Bowling
PWSIP
IdealLine

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Kangurek
Neo
HydroDev
Ynet.pl
Sklep Enter