niedziela, 5 grudnia 2021 r., imieniny Saby, Kryspiny, Wilmy

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Skrzynka pytań: Co dzieje się z ankietami, które wypełniają pacjenci?

Skrzynka skarg, pochwał, pytań i pomysłów:

Chciałbym poruszyć kwestię ankiet wypełnianych przy wejściu na teren szpitala. W ostatnim tygodniu musiałem być dwukrotnie w szpitalu. Pan ochroniarz poprosił o wypełnienie ankiety, drugą część wypełnia pielęgniarka, gdzie ma wpisać temperaturę ciała osoby przychodzącej.

Ale nikt nie mierzy temperatury. Pielęgniarka wpisuje "odpowiednią" temperaturę sama. Czy tak powinna do tematu podchodzić służba zdrowia? Druga sprawa. Co dzieje się z tymi ankietami? Jak są przechowywane? Tam są przecież dane wrażliwe typu PESEL itd. Co z ochroną danych osobowych?

Reklama

Odpowiada Wojciech Krzyżanowski, zastępca dyrektora ds. opieki zdrowotnej ostrołęckiego szpitala:

Dyrekcja Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce uprzejmie informuje, że pomiar temperatury osób wchodzących do Szpitala odbywa się zdalnie za pomocą nowoczesnego sprzętu, a jej wartość wyświetlana jest na monitorze. Podwyższona temperatura jest sygnalizowana dźwiękiem ostrzegawczym. Ankiety, które wypełniają pacjenci przed wejściem do Szpitala trafiają do dokumentacji medycznej pacjenta, nie są nikomu udostępniane. Wszelkie procedury ochrony danych osobowych pozostają zachowane. 

Wyświetleń: 2579 komentarze: -
17.10.2020, 10:33r. Drukuj
Powrót