czwartek, 25 kwietnia 2024 r., imieniny Jarosława, Marka, Elwiry

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Żołnierze WOT uruchomili bezpłatną infolinię wsparcia dla ośrodków pomocy społecznej i organizacji pozarządowych

W czwartek 5 listopada ruszyła całodobowa bezpłatna infolinia telefoniczna, której zadaniem będzie określenie potrzeb wsparcia ośrodków pomocy społecznej, organizacji pozarządowych i innych instytucji pomocowych. Jej obsługą zajmą się żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

800-100-115 - to numer telefonu, pod którym pracownicy placówek i organizacji pomocowych będą mogli wnioskować o wsparcie ich działań w terenie i pomoc ich podopiecznym.

Reklama

- Żołnierz obsługujący infolinię przekaże taką informację koordynatorowi z właściwej brygady, który zajmie się realizacją zadania. Z założenia infolinia ma być narzędziem pomocniczym, wykorzystywanym wyłącznie w przypadku całkowitego braku możliwości złożenia wniosku o pomoc inną drogą (zarówno przez internetową aplikację "Platforma wsparcia WOT", jak też w formie tradycyjnej - za pomocą pisma czy faksu) - wyjaśnia Aneta Szczepaniak, rzecznik prasowy 5 Mazowieckiej Brygady Obrony

Aplikacja "Platforma wsparcia WOT" została uruchomiona wiosną tego roku przez Wojska Obrony Terytorialnej i dostępna jest pod adresem www.pomocwot.ron.mil.pl.

- Aby dokonać rejestracji należy wysłać email z wnioskiem o rejestrację na adres: pomocwot@mon.gov.pl, w odpowiedzi wnioskodawca otrzyma wiadomość z prośbą o przesłanie szczegółowych danych niezbędnych do rejestracji. Po przejściu rejestracji użytkownik otrzymuje pełen dostęp do usługi. Dotychczas składane wnioski dotyczyły głównie potrzeb transportu i dystrybucji żywności dla osób najbardziej potrzebujących, zaopatrzenia w materiały ochronne i płyny do dezynfekcji, zakupów i dostarczania leków, wsparcia personelu ośrodków pomocy społecznej i medycznego, czy też budowy polowych izb przyjęć - informuje Aneta Szczepaniak z WOT.

Obecne uruchomienie telefonicznej infolinii jest kolejnym działaniem podejmowanym przez Wojska Obrony Terytorialnej w ramach wsparcia działań związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2.

Reklama

- Operacja prowadzona przez WOT nosi nazwę "Trwała odporność". Jej cel skupia się w pięciu słowach: zapobiegaj, identyfikuj, izoluj, wspieraj, ddtwarzaj. W swoich działaniach żołnierze WOT ukierunkowują się na wsparciu opieki medycznej, służb sanitarnych i samorządów. Przeprowadzają badania wymazowe, pomagają chorym w izolatorium, wspierają w opiece nad pensjonariuszami w domach pomocy społecznej oraz wspierają Policję w monitorowaniu przestrzegania obostrzeń przez osoby objęte kwarantanną - informuje Aneta Szczepaniak z WOT.

Oprócz żołnierzy 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej w działania przeciw epidemiologiczne na terenie północnego Mazowsza szeroko angażowani są żołnierze zawodowi z jednostek z innych rodzajów sił zbrojnych podległych Dowództwu Generalnemu RSZ, Inspektoratowi Wsparcia SZ oraz Dowództwu Garnizonu Warszawa. 5 MBOT wspierają żołnierze 2 Ośrodka Radioelekronicznego, 18 batalionu dowodzenia, 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego.

Fot. WOT

Wyświetleń: 538 komentarze: -
10:17, 08.11.2020r. Drukuj