czwartek, 25 kwietnia 2024 r., imieniny Jarosława, Marka, Elwiry

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Tężnia solankowa przy Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Ostrołęce? Wystarczy oddać głosy

Trwa oddawanie głosów na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Wśród zakwalifikowanych zadań znalazło się szereg inicjatyw z naszego regionu. Jednym z ciekawszych pomysłów jest tężnia solankowa z miejscem do wypoczynku przy Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Ostrołęce.

Celem projektu jest prowadzenie profilaktyki zdrowotnej i stworzenie miejsca do wypoczynku dla pacjentów szpitala, mieszkańców Ostrołęki i okolic poprzez budowę tężni solankowej. Tężnia to konstrukcja z drewna i gałęzi tarniny, na które spływa solanka, a rozbijając się o poszczególne gałązki wytwarza mikroklimat pomocny m.in. w profilaktyce schorzeń górnych dróg oddechowych, zapaleniu zatok, nadciśnieniu, alergii i ogólnej poprawie samopoczucia.

Reklama

Tężnia solankowa na terenie Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce byłaby oazą zdrowia, wypoczynku i relaksu, a właściwości lecznicze wpłynęłyby na lepsze samopoczucie, kondycję i poprawę zdrowia u osób zmagających się z przewlekłymi chorobami górnych dróg oddechowych i osób z alergiami.

- Ciągle pogarszający się stan powietrza wymaga troski i podjęcia wszelkich działań wspierających zdrowie mieszkańców naszego regionu. Budowa tężni solankowej ma na celu przede wszystkim profilaktykę i poprawę zdrowia mieszkańców. Realizacja tego projektu na terenie MSS ma również na celu zagospodarowania terenów zielonych wokół szpitala i stworzenie miejsca wypoczynku dla pacjentów szpitala i mieszkańców naszego regionu. Miejsce wokół szpitala stałoby się popularnym miejscem relaksu, a przede wszystkim miejscem poprawy zdrowia poprzez terapię wziewną.Tężnie solankowe doskonale oczyszczają płuca z zanieczyszczeń i wzmacniają odporność na infekcje górnych dróg oddechowych. Kuracje solankowe są bardzo skuteczne w leczeniu astmy oskrzelowej zarówno u dzieci jak i dorosłych - czytamy w uzasadnieniu potrzeby realizacji projektu.

Reklama

Koszt to łącznie 980 tys. złotych.

Na projekt można oddawać głosy na stronie bom.mazovia.pl do 16 listopada. Znajdziemy tam również inne inicjatywy z naszego regionu.

Jak głosować?

- oddanie głosu jest możliwe w systemie informatycznym dostępnym z poziomu strony bom.mazovia.pl,

- każdy mieszkaniec Mazowsza ma możliwość oddania głosu na dwa projekty - jeden z puli ogólnowojewódzkiej i jeden z puli podregionalnej. Nie trzeba oddawać głosu na projekt z podregionu, w  którym się mieszka. Można oddać głos na projekt z dowolnego podregionu,

- po wybraniu projektów głosujący zostanie poproszony o wpisanie imienia, nazwiska, miejsca zamieszkania (wyłącznie nazwy miejscowości i nazwy powiatu) oraz numeru telefonu komórkowego,

- numer telefonu posłuży także do weryfikacji poprawności oddania głosu. Na ten numer głosujący utrzyma kod weryfikacyjny, który powinien wprowadzić do systemu,

Reklama

- głos w imieniu osoby małoletniej oddaje jej przedstawiciel ustawowy,

- maksymalna liczba rejestracji głosujących z podaniem tego samego numeru telefonu komórkowego wynosi 3,

- osobom nie posiadającym telefonu komórkowego urząd zapewnia możliwość oddania głosu w punktach informacyjnych w siedzibie urzędu i w delegaturach, z zachowaniem ograniczeń wynikających ze stanu epidemii. Osoby, które zechcą skorzystać z tej możliwości, proszone są o wcześniejsze telefoniczne umówienie się.

Wyświetleń: 3893 komentarze: -
10:56, 08.11.2020r. Drukuj