środa, 25 listopada 2020 r., imieniny Erazma, Katarzyny, Beaty

Reklama   |   Kontakt
Leclerc

Aktualności

Ciepłe posiłki, materiały dydaktyczne, zakupy. Tak wspierani są seniorzy w gminie Olszewo-Borki (zdjęcia)

W okresie pandemii, kiedy to działalność Dziennego Domu Senior+ w Olszewie-Borkach została zawieszona, pomoc i wsparcie starszym osobom odbywa się w sposób zdalny. Urzędnicy starają się również pomagać na bieżąco w inny sposób, m.in. od poniedziałku do piątku dowożony jest ciepły posiłek.

Przygotowywane są także materiały dydaktyczne, w których nie brakuje ćwiczeń na pamięć, uwagę i koncentrację. Materiały są dostarczane systematycznie. Przekazywane są też materiały do terapii zajęciowej.

Reklama

- Seniorzy otrzymują przygotowane zestawy oraz instruktaż krok po kroku, według którego wykonują prace manualne. Wypożyczamy raz w tygodniu bieżącą prasę z biblioteki, którą również dostarczamy naszym seniorom. Został umożliwiony kontakt zdalny (telefoniczny) z psychologiem jeden raz w tygodniu, o określonej godzinie. Kontaktujemy się z seniorami, deklarując chęć pomocy w załatwieniu drobnych spraw w postaci zakupów artykułów spożywczych, higienicznych, leków itp. z której niejednokrotnie korzystają - informuje Urząd Gminy w Olszewie-Borkach.

Podczas realizacji działań zachowywane są bezpieczne i zdrowe zasady.

Fot. Urząd Gminy Olszewo-Borki/Facebook

Odsłon: 1257 komentarze: 0
09:40, 20.11.2020r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót