środa, 25 listopada 2020 r., imieniny Erazma, Katarzyny, Beaty

Reklama   |   Kontakt
Leclerc

Aktualności

Przyszłość dyspozytorni w Ostrołęce i Płocku wciąż niepewna? "GW": "Marszałek cieszy się z uratowania dyspozytorni, wojewoda twierdzi coś wręcz przeciwnego"

Dyspozytornie w Płocku i Ostrołęce miały zostać zlikwidowane. Urząd Marszałkowski poinformował 18 listopada, że wojewoda wycofał się z tej decyzji przynajmniej na rok. Tego samego dnia Urząd Wojewódzki przekazał, że do likwidacji dojdzie, a umowy z dyspozytorniami przedłużono tylko na trzy miesiące.

O sprawie informuje "Gazeta Wyborcza Płock".

Reklama

Po optymistycznej wiadomości z Urzędu Marszałkowskiego nadszedł komunikat z Urzędu Wojewódzkiego.

Zaczyna się tak: "W województwie mazowieckim trwają prace nad utworzeniem 3 dyspozytorni medycznych, które funkcjonować będą w Warszawie, Radomiu i Siedlcach. Zmiany w ratownictwie medycznym wprowadzane są w całej Polsce zgodnie z zapisami Ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym. Mazowiecki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia zawnioskował o przedłużenie (na 3 miesiące) umów z dyspozytorami, pracującymi w obecnych 5 rejonach operacyjnych. Pozwoli to zrealizować wszystkie niezbędne procesy z uwzględnieniem obecnej sytuacji epidemiologicznej." - informuje "Gazeta Wyborcza Płock".

Marta Milewska, rzeczniczka Urzędu Marszałkowskiego stwierdziła w wypowiedzi dla "Gazety Wyborczej Płock", że decyzja o przedłużeniu umów z dyspozytorniami na rok wynikała bezpośrednio z pisma nadesłanego do dysponentów zespołów medycznych z całego Mazowsza.

Dotarliśmy do tego pisma, wyszło z Urzędu Wojewódzkiego, a podpisane jest imiennie przez dyrektora wydziału zdrowia. Napisał on m.in. "(…) Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ proponuje aneksowanie obecnych umów zawartych z Państwem na zasadach dotychczasowych poprzez wydłużenie okresu ich obowiązywania z uwzględnieniem finansowania w ramach ww. umów stanowisk dyspozytorów medycznych w poszczególnych rejonach operacyjnych" - czytamy w "Gazecie Wyborczej Płock".

Reklama

Z kolei Informację o tym, że umowy z dyspozytorniami zostaną przedłużone tylko na trzy miesiące podała Ewa Filipowicz, rzeczniczka wojewody.

Tymczasem całkiem nieoczekiwanie rzeczniczka wojewody Ewa Filipowicz w informacji przesłanej do mediów pisze o trzech miesiącach przedłużenia umów. I wyjaśnia, co się w tym czasie stanie: "Przedłużenie umów z Dysponentami zespołów ratownictwa medycznego pozwoli przeprowadzić postępowania konkursowe i zatrudnić dyspozytorów zgodnie z obowiązującymi przepisami. Dyspozytorzy będą zatrudniani w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim - w dyspozytorni w Warszawie zatrudnienie znajdzie 75 dyspozytorów, w Radomiu 50, w Siedlcach 30" - cytuje "Gazeta Wyborcza Płock".

Pełna treść artykułu:

O co w tym chodzi? Marszałek Mazowsza cieszy się z uratowania dyspozytorni, wojewoda twierdzi coś wręcz przeciwnego

Odsłon: 723 komentarze: 2
09:51, 20.11.2020r. Drukuj
Powrót


Koko @ 10:30, 20.11.2020

IP: 2a00:f41...2b94

Hahaha..........a głupiemu radość

MAREK @ 12:41, 20.11.2020

IP: 83.24...135

Panie wojewodo,świadomie piszę z małej litery!Wkrótce się pana zlikwiduje.Rób tak dalej a twoje poparcie wzrosnie!

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót