środa, 25 listopada 2020 r., imieniny Erazma, Katarzyny, Beaty

Reklama   |   Kontakt
Leclerc

Aktualności

Szkoła Podstawowa nr 4 razem z UNICEF świętowała Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka (zdjęcia)

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 4 wspólnie z UNICEF wzięła udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Uczniowie i nauczyciele podjęli różnorodne aktywności, które mają na celu zwrócenie uwagi na prawa dzieci m.in. w Jemenie - w kraju, w którym od 5 lat trwa wojna. 

Szkoła od kilku lat aktywnie działa w Klubie Szkół UNICEF. W tym roku również cała społeczność "czwórki” wzięła udział w obchodach ogólnopolskiego i Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka wspólnie z UNICEF.

Reklama

Ten rok szkolny jest szczególny. Sytuacja epidemiczna w kraju i na świecie, a także wyzwania wynikające z procesu edukacji zdalnej, uniemożliwiają zorganizowanie uroczystych obchodów rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jednak uczniowie i nauczyciele "czwórki” nie zapomnieli o tym dniu i podjęli różnorodne aktywności, które mają zwrócić uwagę na prawa dzieci, zwłaszcza tych w Jemenie - kraju, w którym od 5 lat trwa wojna a tym samym największy kryzys humanitarny XXI wieku - czytamy w relacji społeczności SP 4.

Reklama

Uczniowie zapoznali się z sytuacją dzieci w Jemenie, wykonali prace plastyczne pod hasłem - "Lepszy świat dla dzieci w Jemenie".

Na znak solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie uczniowie i nauczyciele ubrali się na niebiesko. W czasie zajęć z wychowawcą rozmawiali o prawach dzieci. Dyskutowali na temat sytuacji dzieci w naszym kraju. Poznali również telefony instytucji, które w każdej sytuacji służą im pomocą. A może mieszkańcy Ostrołęki ubiorą się na niebiesko? - proponuje społeczność SP 4.

Fot. Szkoła Podstawowa nr 4

Zobacz zdjęcia:
Szkoła Podstawowa nr 4 razem z UNICEF świętowała Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka (zdjęcia)

Więcej zdjęć: Szkoła Podstawowa nr 4 razem z UNICEF świętowała Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka (zdjęcia)

Odsłon: 742 komentarze: 0
15:05, 20.11.2020r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót