środa, 25 listopada 2020 r., imieniny Erazma, Katarzyny, Beaty

Reklama   |   Kontakt
Leclerc

Aktualności

Dodatkowe 1000 złotych od Sunvival.pl na własną instalację fotowoltaiczną

W ramach przedłużonego Czarnego Piątku, czyli w okresie od 20 do 30 listopada 2020 roku, firma Sunvival Energy oferuje 1000 złotych rabatu każdemu, kto zdecyduje się na montaż instalacji fotowoltaicznej.

Dodatkowe pieniądze mają pozwolić Klientom firmy sfinansować inwestycję i korzystać w przyszłości ze znacznie mniejszych rachunków za energię elektryczną. W ten sposób Sunvival chce promować zieloną energię, zachęcić do jej stosowania mieszkańców Ostrołęki i okolic oraz zadbać o stan środowiska naturalnego i jakość powietrza w naszym pięknym regionie.

Na co pozwolą dodatkowe pieniądze?

Większość z nas zdaje sobie sprawę, że instalacja fotowoltaiczna pozwala znacznie zmniejszyć rachunki za prąd. Na stronie internetowej  www.sunvival.pl, znajduje się kalkulator fotowoltaiczny, który pozwala obliczyć oszczędności na rachunkach za energię elektryczną po upływie jednego roku, 10 i 25 lat. Po wpisaniu kwoty miesięcznych rachunków, na przykład 190 złotych, okazuje się, że instalacja fotowoltaiczna pozwala zaoszczędzić w ciągu pierwszego roku - 2 136 zł, 10 lat - 26 866 zł, 25 lat - aż 101 945 zł. To bardzo duże kwoty.

Reklama

Z drugiej strony wszyscy wiemy, że instalacja fotowoltaiczna kosztuje. I to sporo. Żeby panele słoneczne mogły wyprodukować ilość energii elektrycznej odpowiadającej rachunkom w wysokości 190 zł, muszą mieć moc 3,35kW. Taka instalacja kosztuje z dotacjami około 11 500 zł lub 128 zł miesięcznie w przypadku wzięcia kredytu na panele fotowoltaiczne - co jest kwotą i tak niższą, niż same rachunki za prąd!.

Instalacja fotowoltaiczna zwraca się po około 5-7 latach a właściciele od razu mają dostęp do własnej, bezpłatnej energii elektrycznej. A ponieważ panele słoneczne pracują bez problemu przez 25-30 lat, korzyści i zyski płynące z ich posiadania są oczywiste.

Dodatkowe 1000 złotych od firmy Sunvival pozwoli zmniejszyć koszt wstępny instalacji fotowoltaicznej i zmniejszyć ratę ewentualnego kredytu, albo skrócić okres zwrotu inwestycji. Zwróćmy też uwagę, że te 1000 zł prawie pokrywa roczne raty w wysokości 128 złotych.

Pamiętajmy też, że ciągle możemy skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej, która pozwala odliczyć od dochodu do 53 tysięcy zł wydanych na instalację fotowoltaiczną. W wypadku instalacji, o której mówimy, od dochodu odliczymy kwoty pomniejszone o rabat i ewentualne dopłaty ale i tak w zależności od progu podatkowego, z miejsca odzyskamy co najmniej 2 - 3 tysiące złotych.

Reklama

Jak rozliczana jest energia elektryczna generowana przez instalację fotowoltaiczną?

Obecne rozwiązania prawne pozwalają właścicielom instalacji fotowoltaicznych o mocy do 10kWh - a takie właśnie instalowane są w większości domów - oddawać do sieci energetycznej niewykorzystane w domu nadwyżki energii elektrycznej produkowanej w czasie, gdy świeci słońce.

Z nadwyżki tej można skorzystać, kiedy panele fotowoltaiczne nie pracują, na przykład nocą - zakład energetyczny oddaje wówczas 0,8 kWh za każdą 1 kWh wygenerowaną przez instalację fotowoltaiczną. A że rozliczenie odbywa się w cyklu rocznym, bardzo ważne jest takie dobranie mocy instalacji, aby mogła w całości pokryć potrzeby energetyczne domu, a jednocześnie nie była zbyt duża. Tu przydają się uczciwi i dobrzy specjaliści.

"Zapraszamy do kontaktu" - mówi Pan Łukasz Siemiński, Prezes firmy Sunvival Energy - "Zdecydowaliśmy się na promocję, ponieważ zależy nam na rozwoju fotowoltaiki w Polsce, a każdy, kto jest z nią związany wie, że panele słoneczne pozwalają nie tylko generować własny prąd, dbać o środowisko i czyste powietrze, ale przede wszystkim dają naprawdę duże oszczędności."

I dodaje: "Wiemy, że w tym specyficznym okresie trudno jest biegać w poszukiwaniu fachowców. Dlatego chcemy jak najbardziej ułatwić Państwu kontakt z nami i postawiliśmy na kontakty zdalne przez telefon, Internet i e-mail."

"Nasi pracownicy wszystko Państwu dokładnie wytłumaczą i pomogą załatwić formalności. Także preferencyjny kredyt, jeśli będzie konieczny. Potem wystarczy wpuścić ekipę monterską na plac i do garażu, gdzie zainstalujemy inwerter. I po wymianie licznika przez zakład energetyczny będziecie Państwo mogli produkować własny prąd. To dużo prostsze, niż się wydaje!"

Reklama

Sunvival Energy jest częścią grupy Sunrise Energy obecnej na polskim rynku już od 10 lat. Spółki należące do grupy obsługują klientów indywidualnych, partnerów biznesowych i instytucjonalnych. 

Sunvival jest pierwszą w Polsce firmą fotowoltaiczną, która proponuje swoim klientom w pełni zdalny dobór mocy i projektowanie instalacji, finansowanie, ubezpieczanie i pomoc w załatwieniu kredytu oraz obsługę. 

Można się z nimi skontaktować przez e-mail: kontakt@sunvival.pl, pod numerem telefonu: 22 113 45 44 lub za pomocą formularza na stronie internetowej www.sunvival.pl.

Artykuł sponsorowany

Odsłon: 870 komentarze: 0
01:08, 21.11.2020r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót