środa, 25 listopada 2020 r., imieniny Erazma, Katarzyny, Beaty

Reklama   |   Kontakt
Leclerc

Aktualności

Dołącz do projektu Muzeum Narodowego i odtwórz w domu znane dzieło sztuki

Muzeum Narodowe w Warszawie zaprasza w czasie pandemii do kreatywnego wykorzystania wolnego czasu i dołączenia do zabawy, która nie tylko pozwoli lepiej poznać światowe dzieła sztuki, ale też wykazać się pomysłowością, talentem i humorem. Do akcji zapraszają też społeczności ostrołęckich szkół.

Na czym polega zabawa? Otóż wystarczy wybrać jedno z dzieł sztuki i odtworzyć je w domowych warunkach, za pomocą dostępnych nam materiałów, wykonać zdjęcie i opublikować w mediach społecznościowych. To rewelacyjna zabawa, zachęcająca do kreatywności, ale też edukująca w zakresie kultury i sztuki.

Reklama

Jak to zrobić?

Muzealnicy zapraszają: Wejdź na stronę Cyfrowego Muzeum Narodowego w Warszawie i wybierz dzieło sztuki. Poszukaj w domu materiałów, które pomogą ci odtworzyć wybrane dzieło. Przybierz pozę i poproś współdomownika o zrobienie ci zdjęcia. Opublikuj zdjęcie na Facebooku lub Instagramie, oznaczając profil Muzeum Narodowego w Warszawie i opatrując je hasztagiem #niebawemwMNW. I najważniejsze - nie trać poczucia humoru!

Do podobnej akcji zaprosiło niedawno Getty Muzeum w Los Angeles. Swoje prace przedstawili też słynni rosyjscy fotografowie. Zobacz inspiracje i do dzieła!

Więcej na ten temat:

Muzeum Narodowe w Warszawie zaprasza do zabawy

Fot. kukulturze.pl

Odsłon: 566 komentarze: 0
01:12, 21.11.2020r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót