środa, 25 listopada 2020 r., imieniny Erazma, Katarzyny, Beaty

Reklama   |   Kontakt
Leclerc

Aktualności

Szczególna rola dzielnicowych w czasie pandemii

Lista obowiązków wykonywanych przez dzielnicowych jest bardzo długa. To policjanci tzw. pierwszego kontaktu, do którego zwracają się mieszkańcy z różnymi problemami i dbają o ich bezpieczeństwo. W czasie epidemii COVID-19 rola dzielnicowych nabierała szczególnego znaczenia. 

Praca dzielnicowego to praca dla społeczeństwa. Czym na co dzień zajmują się ci funkcjonariusze?

Służba dzielnicowych w czasie pandemii

Reklama

- Kontrola osób poddanych kwarantannie i izolacji domowej w wyniku rozprzestrzeniającej się choroby COVID-19 wpisała się już jako jedno z codziennych zadań ostrołęckich dzielnicowych. To właśnie oni w trakcie obchodów podległych im rejonów służbowych zobligowani są do sprawdzenia, czy  takie osoby przebywają w miejscu wskazanym do odbywania kwarantanny i upewnienia się, czy nie potrzebują pomocy. Na terenie miasta i powiatu ostrołęckiego mundurowi każdego dnia przeprowadzają tego rodzaju kontrolę. Sprawdzenia mają na celu nie tylko zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa i wyciąganie konsekwencji prawnych wobec tych którzy łamią przepisy sanitarne, ale również organizowanie niezbędnej pomocy dla tych, którzy jej potrzebują z racji nasilonych objawów chorobowych, niepełnosprawności, czy też samotności - informuje podkom. Tomasz Żerański z KMP w Ostrołęce.

Wsparcie dla osób bezdomnych

- Mimo tak dużej ilości miejsc do sprawdzenia, mundurowi nie zapominają również o innych osobach wymagających wsparcia, jakimi są osoby narażone na wychłodzenie, zwłaszcza w okresie jesienno – zimowym. Policjanci nie czekają, aż temperatura powietrza spadnie poniżej 0 stopni Celsjusza i już prowadzą działania profilaktyczne wśród osób pozbawionych dachu nad głową. Dzielnicowi ustalają i sprawdzają miejsca przebywania osób bezdomnych, m.in. altanki ogrodowe, wiaty śmietnikowe, klatki schodowe, czy opuszczone budynki i informują gdzie można uzyskać niezbędną pomoc oraz bezpieczne schronienie przed zimnem - wyjaśnia podkom. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy ostrołęckich policjantów.

Jak skontaktować się z dzielnicowym?

Reklama

- Pamiętajmy, że w dobie epidemii osobiste kontakty dzielnicowych z mieszkańcami podległych im rejonów służbowych, jeśli nie są konieczne, uległy ograniczeniu. Ze swoim dzielnicowym można skontaktować się telefonicznie lub za pośrednictwem poczty e-mail. Dane kontaktowe ostrołęckich dzielnicowych zamieszczone są na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce w zakładce "Twój dzielnicowy", jak również w aplikacji "Moja Komenda". - wyjaśnia podkom Tomasz Żerański, rzecznik prasowy ostrołęckich policjantów.

O zagrożeniach w danym rejonie (niewymagających pilnej interwencji) można poinformować policję za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W przypadkach niecierpiących zwłoki należy dzwonić pod nr alarmowy 112.

Odsłon: 1203 komentarze: 5
01:16, 21.11.2020r. Drukuj
Powrót


Toro USA @ 02:21, 21.11.2020

IP: 78.40...121

To tacy współcześni kapo...w Polin

kl @ 05:43, 21.11.2020

IP: 178.235...247

Jeśli można to nieśmiało zapytam o losy ,,śledztwa,, w sprawie niszczenia elewacji i drzwi wejściowych w blikach na osiedlu ,,Centrum. Pozdrawiam Panią dzielnicową i życzę sukcesów.

osa @ 14:21, 21.11.2020

IP: 2a00:f41...32a2

są niezwykle skuteczni- 3 lata od zgłoszenia- żadnego odzewu. Pozdrawiam

Itp @ 18:54, 21.11.2020

IP: 146.185...47

Ide walić

D @ 00:44, 23.11.2020

IP: 5.173...227

A ja chciałbym Pozdrowić dzielnicowego z Laskowca .
Bardzo miły i uprzejmy człowiek.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót