czwartek, 28 marca 2024 r., imieniny Anieli, Renaty, Kastora

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Ostrołęccy policjanci wspierają osoczem osoby chore na COVID-19. Jedna z policjantek oddała je już trzykrotnie

Godną naśladowania postawą wykazała się policjantka z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo-śledczego, która już trzykrotnie oddała osocze dla potrzebujących. Funkcjonariuszka od wielu lat jest honorowym dawcą krwi. Podzieliła się już ponad 30 litrami tego życiodajnego składnika.

W ubiegłym miesiącu w trosce o zdrowie i życie mieszkańców Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu nadinsp. Michał Ledzion zaapelował, m.in. do policjantów, którzy pokonali koronawirusa o oddawanie osocza, w celu ratowania chorych.

Reklama

Na reakcję funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce nie trzeba było długo czekać. Zdając sobie sprawę z tego ile osób czeka na osocze zawierające przeciwciała wspomagające leczenie chorych z zagrażającymi życiu objawami zakażenia mundurowi przystąpili do działania.

Policjantka z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo-śledczego już trzykrotnie oddała swoje osocze, aby pomóc potrzebującym. Dodatkowo ta funkcjonariuszka jest od wielu lat honorowym dawcą krwi. Oddała już ponad 30 litrów tego życiodajnego płynu osobom potrzebującym. Za swoje poświęcenie otrzymała odznakę "Honorowy Dawca Krwi-Zasłużony dla Zdrowia Narodu". Nadaje ją Minister Zdrowia honorowym dawcom krwi w uznaniu wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa. Policjantka otrzymała także złotą, srebrną i brązową odznakę HDK - informuje podkom. Tomasz Żerański z KMP w Ostrołęce.

Funkcjonariuszka przyznaje, że wszelkie odznaczenia są miłe, ale nie robi tego dla własnych korzyści czy przywilejów. Robi to z przekonania i wiary, że najważniejsze to dzielić się tym co mamy najcenniejsze, czego niczym nie można zastąpić, a niejednokrotnie przyczynia się do ratowania życia chorym.

Oddaję krew, bo uważam to za ważne. Wiem, że mogę w ten sposób komuś pomóc. Dla mnie to minimalny wysiłek, a dla kogoś potrzebującego, np. rannego w wypadku, może to być decydujące dla zdrowia i życia. Krwi nie można wyprodukować, więc jedynym sposobem na jej zapotrzebowanie jest oddanie jej przez drugiego człowieka. Gdy tylko skończyłam 18 lat, stwierdziłam, że chętnie pomogę innym w ten sposób i niezmiennie trwa to już od wielu lat - podkreśla policjantka.

Reklama

Ostrołęccy funkcjonariusze zapewniają, że to nie koniec wsparcia dla osób potrzebujących osocza.

Jednak to nie wszystko, kolejni policjanci, m.in. z ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego czekają tylko na wymagany czas jaki musi upłynąć od zakończenia objawów, aby także podzielić się swoim osoczem - informuje podkom. Tomasz Żerański z KMP w Ostrołęce.

Pomimo coraz większej ilości osób, które zdecydowały się na oddanie osocza wciąż istnieje potrzeba jego pozyskiwania. Taka inicjatywa i gest może okazać się darem życia.

Wyświetleń: 1235 komentarze: -
13:12, 03.12.2020r. Drukuj




Reklama

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Sklep Enter

Warto odwiedzić

Spotted Ostrołęka Logo infoprasznysz.com