wtorek, 2 marca 2021 r., imieniny Heleny, Henryka, Halszki

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Jak będzie wyglądała kolęda w 2021 roku? Rzecznik episkopatu polski o wizycie duszpasterskiej

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak wypowiedział się na temat organizacji wizyt duszpasterskich. Zaznaczył, że każdy biskup decyduje o tym, w jakiej formie przeprowadzić tegoroczną "kolędę", w zależności od sytuacji epidemiologicznej panującej na danym terenie.

Ks. Leszek Gęsiak poinformował, że w niektórych diecezjach wizyta duszpasterska została odwołana, w innych przeniesiona na późniejszy czas, a w jeszcze innych zamiast tradycyjnych odwiedzin księdza w domach odbędą się msze święte dla parafian w kościele.

Reklama

Zachęcam do śledzenia komunikatów biskupów i ogłoszeń parafialnych w kościołach i na stronach internetowych parafii, aby być na bieżąco odnośnie wizyty duszpasterskiej w danej diecezji. Nie ma bowiem ogólnopolskich wytycznych w tej kwestii - podkreślił rzecznik episkopatu.

Dodał również, że to samo tyczy się dyspens udzielanych przez księży biskupów od mszy świętej w uroczystość Bożego Narodzenia.

Jeśli chodzi o dyspensy od uczestnictwa w Eucharystii w niedziele i święta to również należy śledzić komunikaty poszczególnych ordynariuszy, którzy będą informować wiernych o takiej możliwości na terenie swojej diecezji - powiedział ks. Gęsiak.

Źródło: BP KEP

Wyświetleń: 6994 komentarze: -
25.12.2020, 10:33r. Drukuj
Powrót


Reklama

Rolexin
LUSAR
Carpexim

Ogłoszenia

Forum

Reklama

iparts.pl
Ynet.pl
Sklep Enter