wtorek, 2 marca 2021 r., imieniny Heleny, Henryka, Halszki

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Kolęda w ostrołęckich parafiach przełożona na późniejszy termin. Winna epidemia

Ostrołęckie parafie już poinformowały wiernych, że wizyty duszpasterskie w tym roku nie odbędą się w tradycyjnym terminie. Zazwyczaj księża rozpoczynali kolędowanie tuż po świętach Bożego Narodzenia, teraz będzie inaczej i odwiedzanie wiernych w ich domach znacznie przesunie się w czasie.

Epidemia koronawirusa oraz wprowadzone obostrzenia i zalecenia sanitarne sprawiły, że także Kościół musiał zmierzyć się z nowymi realiami. Podjęto trudne, ale potrzebne decyzje o przełożeniu tegorocznej kolędy do czasu, aż pozwolą na to przepisy państwowe i kościelne.

Reklama

Najpierw decyzję taką podjęto w Sanktuarium pw. św. Antoniego Padewskiego w Ostrołęce (klasztor).

- Informujemy, że tegoroczna wizyta duszpasterska, czyli kolęda odbędzie się w późniejszym terminie, wówczas gdy pozwolą na to przepisy państwowe i kościelne. Zachęcamy wszystkich do modlitwy za rodziny, za chorych, cierpiących i wszystkich, którzy opiekują się chorymi - czytamy na stronie parafialnej.

Taki sam komunikat wydały parafia pw. NMP Królowej Rodzin (os. Stacja) oraz pw. św. Franciszka z Asyżu. Podobne zalecenia wdrożono w innych parafiach w Ostrołęce. Komunikat o przełożeniu kolędy na późniejszy termin wierni usłyszeli podczas ogłoszeń duszpasterskich m.in. w parafiach pw. Zbawiciele Świata oraz parafii pw. Nawiedzenia NMP w Ostrołęce (fara) i kościół pw. św. Wojciecha (os. Wojciechowice).

Reklama

- Wizyta duszpasterska czyli kolęda zostanie przeniesiona ze względów sanitarnych do czasu kiedy na to pozwolą zarządzenia władz państwowych i kościelnych. Otaczamy modlitwą i zachęcamy do modlitwy w domach w intencji chorych i tych, którzy ich leczą i opiekują się nimi - czytamy na stronie parafii pw. Zbawiciela Świata w Ostrołęka.

Informację przekazano także w kościele na osiedlu Wojciechowice.

- Tegoroczna wizyta duszpasterska odbędzie się w późniejszym terminie - wówczas, gdy pozwolą na to przepisy państwowe i kościelne - być może po feriach - usłyszeli wierni podczas ogłoszeń w kościele pw. św. Wojciecha.

Wyświetleń: 5916 komentarze: -
26.12.2020, 10:38r. Drukuj
Powrót


Reklama

Rolexin
LUSAR
Carpexim

Ogłoszenia

Forum

Reklama

iparts.pl
Ynet.pl
Sklep Enter