czwartek, 23 maja 2024 r., imieniny Iwony, Emilii, Dezyderiusza

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Poseł Czartoryski sprzedaje dom. Duże różnice w metrażu i cenie w porównaniu z oświadczeniem majątkowym

Poseł Arkadiusz Czartoryski sprzedaje dom. Metraż i wartość nieruchomości, które podano w ogłoszeniu, znacznie odbiegają od tych, które poseł Prawa i Sprawiedliwości zamieścił w oświadczeniu majątkowym.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Arkadiusz Czartoryski sprzedaż domu zlecił jednej z agencji nieruchomości działającej na naszym rynku, która z kolei zamieściła w ogłoszeniu dokładny opis budynku oraz zdjęcia. Dzięki fotografiom można zobaczyć wnętrze budynku, jak wyglądają i w jakim stanie są łazienki, pokoje, salon z jadalnią oraz aneksem kuchennym, taras czy ogród.

Reklama

- W Ostrołęce na os. Centrum w zabudowie szeregowej usytuowany jest dom na sprzedaż. Trzykondygnacyjny, z praktycznym rozkładem, urządzony i umeblowany. Na uwagę zasługują wysokojakościowe materiały wykończeniowe. W 2019 zostały wymienione okna, grzejniki, a w 2020 r. nowy sprzęt AGD oraz docieplono - napisano we wstępie ogłoszenia.

Całkowita powierzchnia domu - jak czytamy w ogłoszeniu - ma 290 m kw., a cena sprzedaży to 899 tys. złotych. Dane te jednak znacznie różnią się od tych, które poseł Czartoryski podał w oświadczeniu majątkowym. Parlamentarzysta napisał w dokumencie, że posiada dom o powierzchni ok. 220 m kw., a jego wartość wynosi 600 tys. złotych. Jeśli skłamał w oświadczeniu, może mieć problemy.

Podobna sytuacja miała miejsce kilka lat temu u byłego już prezydenta Ostrołęki, Janusza Kotowskiego. Na jednej z sesji Łukasz Kulik - wówczas radny miasta - zapytał  go o rozbieżności w powierzchni zakupionego przez niego domu od jednego z przedsiębiorców. W oświadczeniu majątkowym widniała bowiem inna informacja niż w księdze wieczystej.

Reklama

- W pana oświadczeniu majątkowym czytamy, że ma pan dom o powierzchni 115 m kw. To jest oświadczenie za 2016 rok. Natomiast w księdze wieczystej pana nieruchomości jest napisane, że posiada pan budynek - dom murowany o pow. użytkowej 180 m kw. Chciałbym, żeby przy okazji dzisiejszej sprawy, wyjaśnił pan tę nieścisłość - dopytywał wtedy Łukasz Kulik.

W kolejnych składanych oświadczeniach majątkowych Janusz Kotowski zaznaczał, że posiadany dom ma powierzchnię zabudowy 115 m kw.

Warto też dodać, że przed tym samym domem, który poseł Czartoryski chce sprzedać, jesienią ubiegłego roku odbył się protest w ramach Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Na ogrodzeniu posesji zawisł transparent "Szanuję życie każdego człowieka".

- "Czartoryski masz krew na rękach", "martwa nie urodzę", "moje ciało to mój wybór", "łapy precz od praw kobiet" - tak skandowali protestujący przed domem posła.

Arkadiusz Czartoryski wielokrotnie wypowiadał się na temat zakazu aborcji. Jego najgłośniejsza wypowiedź obiegła cały świat. Prawicowy polityk w rozmowie z "Super Expressem" mówił o dzieciach z gwałtu.

Reklama

- W czasie II wojny światowej, w wyniku masowych gwałtów Niemców, urodziło się wiele dzieci. Ci ludzie byli dobrymi Polakami, wspaniałymi ludźmi, naukowcami. Więc jaka jest to różnica, czy dziecko było poczęte w wyniku gwałtu, czy nie? Jest dramat kobiety, jest bandycki czyn gwałciciela, ale dlaczego karać śmiercią dziecko - powiedział poseł Arkadiusz Czartoryski.

Więcej:

- Prezydent Kotowski o błocie, zbiegu okoliczności, sumieniu i terminologii

- Kupił dom, umorzył opłaty, a teraz sprzedaje działkę pod galerię

- "Rząd można usunąć, ciąży nie". Tłumy podczas drugiego dnia Strajku kobiet w Ostrołęce (zdjęcia, wideo)

Wyświetleń: 97599 komentarze: -
12:48, 07.01.2021r. Drukuj