wtorek, 26 stycznia 2021 r., imieniny Pauli, Polikarpa, Pauliny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Po feriach uczniowie klas I-III wracają do szkół

Po feriach zimowych, w najbliższy poniedziałek 18 stycznia, najmłodsi uczniowie wrócą do nauczania stacjonarnego. O decyzji rządu poinformował na poniedziałkowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. Obecnie w całym kraju trwa testowanie nauczycieli klas I-III na obecność COVID-19.

Rząd zdecydował o utrzymaniu wszystkich obostrzeń. Nieczynne będą m.in. galerie handlowe, hotele i restauracje. Wyjątkiem jest zmiana trybu nauki dla uczniów z klas I-III szkół podstawowych.

Reklama

- Doszliśmy do wniosku, że krokiem nieśmiałym, który możemy wykonać i który nie stanowi zagrożenia, jest uruchomienie nauki stacjonarnej w klasach I-III szkół podstawowych - zaznaczył minister zdrowia Adam Niedzielski.

Powrót uczniów klas I-III do szkół będzie możliwy jedynie w reżimie sanitarnym i zgodnie zgodnie z wytycznymi MEiN, GiS i MZ.

Wielkie testowanie nauczycieli

W poniedziałek 11 stycznia rozpoczęły się testy przesiewowe na obecność SARS-Cov-2 dla nauczycieli klas I-III szkół podstawowych, nauczycieli szkół specjalnych i pracowników obsługi administracyjnej szkół. Badania są dobrowolne i bezpłatne. Potrwają do 15 stycznia.

- Powiatowe Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne zbierały listy imienne i oświadczenia od każdego zainteresowanego badaniem o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz na badanie. Każdy nauczyciel i pracownik szkoły, który zgłosił się do badania otrzyma odpowiednie skierowanie. Z ostatnich danych wynika, że do udziału w testach w całym kraju zgłosiło się ok. 165 tys. osób. Badania będzie można zrobić w 600 punktach wymazowych na terenie kraju. Wspomagać akcję będzie 130 zespołów Wojsk Obrony Terytorialnej - czytamy w rządowym serwisie gov.pl.

Reklama

Obecnie w Polsce trwa drugi tydzień ferii zimowych. Wyjątkowo w tym roku ferie zimowe dla wszystkich województw wyznaczono w tym samym terminie. Zamknięte hotele i stoki narciarskie mają zniechęcić turystów do wyjazdu w góry. Pomimo tego górskie miejscowości są zatłoczone. Obostrzenia nie obejmują wynajmu domków, z których turyści chętnie korzystają.

Zobacz też:

Obostrzenia zostają. Uczniowie do szkól wracają

Testowanie nauczycieli na obecność koronarwirusa odbędzie się między 11 a 15 stycznia

Odsłon: 1381 komentarze: 1
11:25, 12.01.2021r. Drukuj
Powrót


Wo @ 09:22, 13.01.2021

IP: 2a00:f41...a5f

Nie testować tylko szczepić

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Rolexin
LUSAR
Carpexim

Ogłoszenia

Forum

Reklama

iparts.pl
Ynet.pl
Sklep Enter