piątek, 29 marca 2024 r., imieniny Wiktoryna, Helmuta, Ostapa

Reklama   |   Kontakt

Kandydaci do samorządu

Aktualności

Jak działa laserowa korekcja wzroku?

Laserowa korekcja wzroku to wspaniałe odkrycie ostatnich lat. Ten zabieg jest bardzo pomocny podczas leczenia problemów z widzeniem. Dzięki niemu możemy niemal całkowicie pozbyć się schorzenia. To najważniejszy powód, dla którego tak wielu z nas decyduje się z niego skorzystać.

Kiedy możemy skorzystać z zabiegu laserowej korekcji wzroku?

Wspaniałe efekty tego zabiegu przyciągają do siebie nowych fanów. Jednak nie wszyscy możemy z niego skorzystać. Jeśli chcemy poddać się temu leczeniu, musimy przejść badania, na których dowiemy się, czy laserowa korekcja wzroku jest dla nas. Pierwszym warunkiem, który musimy spełnić, to stała wada. Z tego powodu zabieg wykonuje się osobom po 21. roku życia. Oczywiście zdarza się tak, że młodsi pacjenci z niego skorzystali. Tego leczenia nie proponuje się również u osób w podeszłym wieku. U nich nie będzie on skuteczny, ponieważ są narażeni na występowanie problemów z widzeniem spowodowanych starzeniem się organizmu. Laserowej korekcji wzroku mogą poddać się tylko osoby zdrowe. Podczas wizyty poprzedzającej zabieg zostaną nam wykonane badania. Jeśli ich wyniki będą dobre, lekarz skieruje nas na kuracje. Dzięki tej metodzie możemy pozbyć się krótkowzroczności, nadwzroczności i astygmatyzmu.

Jak wygląda laserowa korekcja wzroku?

Obowiązkowym elementem tego leczenia, są badania wstępne, o których było wspomniane wyżej. Nie da się poddać temu zabiegowi, jeśli nie lekarz nie stwierdzi takiej możliwości. Leczenie rozpoczyna się od podania znieczulenia miejscowego. Są to krople, które aplikuje się do oczu. Poza tym zabieg nie jest bolesny. Później na powieki zakłada się rozwórki, które uniemożliwią nam mruganie. Podczas laserowej korekcji wzroku będziemy musieli patrzeć w światło, które będzie przed nami. Nie możemy się również poruszać. Jednak nowoczesne lasery mają możliwość śledzenia naszej gałki ocznej, dzięki temu wykonanie niewielkiego ruchu nie będzie szkodliwe. 

Cały proces trwa kilkanaście minut. Po niej na oko zakładany jest opatrunek, aby rana szybciej się goiła. Specjalista przepisze nam również krople, które przyspieszą rekonwalescencję. Różnicę w widzeniu można zauważyć niemal natychmiast. Co prawda po zabiegu oczy mogą nam łzawić, ale nie należy się tym martwić. Wielu pacjentów długo się przyzwyczaja do nowego stanu rzeczy i jest to dla nich problematyczne. Po korekcji od razu możemy wrócić do domu i wykonywać normalne czynności.

Przeciwwskazania wykonania zabiegu laserowej korekcji wzroku

Tego zabiegu nie mogą wykonać kobiety w ciąży oraz te, które karmią piersią. W tym czasie mogą następować różne problemy ze wzrokiem. Korekcji wzroku można poddać się po pół roku od zakończenia oddawania pokarmu. Dodatkowo przez kilka miesięcy po zabiegu nie powinno planować się zajścia w ciążę. Może to spowodować powrót wady. Kuracja nie jest możliwa do wykonania u osób z obniżoną odpornością. Może to spowodować pojawianie się różnych infekcji. Oczywiście chętny nie może mieć problemów ze zdrowiem ani posiadać stanów zapalnych wokół oczu.

Artykuł sponsorowany

Wyświetleń: 2370 komentarze: - Wrzuć na Facebooka 12:56, 12.01.2021r. Drukuj


Powrót