wtorek, 26 stycznia 2021 r., imieniny Pauli, Polikarpa, Pauliny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Ostrołęka przykryta śniegiem. Policja apeluje o rozważną jazdę

Z uwagi na opady śniegu ostrołęcka policja apeluje o ostrożność na drodze. W takich warunkach jakie mamy obecnie, drogi mogą być śliskie i niebezpieczne. Kierowcy proszeni są o dostawanie prędkości do aktualnych warunków pogodowych, a piesi o duże skupienie podczas przechodzenia przez jezdnię.

Należy pamiętać, że zapowiedziane ujemne temperatury i opady śniegu sprawią, że droga hamowania pojazdu znacznie się wydłuży. Nie zawsze kierujący zdąży natychmiast zatrzymać samochód.

- Towarzysząca opadom śliska nawierzchnia sprzyja stłuczkom i potrąceniom, dlatego zwiększmy odstęp od pojazdów jadących przed nami. Pamiętajmy też, że nawet pomimo braku opadów śniegu opadająca mgła w ujemnych temperaturach może zamarzać i powodować, że droga będzie bardzo śliska i trudna do wyczucia. Dlatego dojeżdżając do skrzyżowania, wcześniej powinniśmy zmniejszyć już prędkość. W trakcie jazdy dostosujmy naszą prędkość do tego, jakie warunki aktualnie mamy na drodze - apeluje podkom. Tomasz Żerański, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Systemy bezpieczeństwa, które coraz częściej posiadamy w swoich autach mają jedynie wspomagać naszą jazdę, jednak nie zwalniają nas z myślenia i przewidywania tego, co się dzieje na drodze.

Reklama

- Każdy z nas jest uczestnikiem ruchu drogowego, raz jesteśmy kierującym innym razem pieszym. Od nas samych zależy jak będzie kształtowało się bezpieczeństwo na drodze. Nieważne, czy jedziemy czy idziemy, w każdej sytuacji jesteśmy odpowiedzialni za to co robimy, dlatego zwracamy się z apelem także do pieszych. Używajmy elementów odblaskowych i zanim wejdziemy na ulicę nawet na oznakowanym przejściu dla pieszych upewnijmy się dobrze, czy odbędzie się to w sposób bezpieczny. Pamiętajmy, pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów, ta odległość jest niewystarczająca dla naszego bezpieczeństwa. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów - podkreśla oficer prasowy ostrołęckiej policji.

Reklama

Należy zdawać sobie sprawę z tego, że nawet najnowocześniejszy samochód nie jest w stanie oszukać praw fizyki i nie zatrzyma się w miejscu.

Odsłon: 1107 komentarze: 3
08:29, 13.01.2021r. Drukuj
Powrót


pług @ 10:39, 13.01.2021

IP: 194.50...77

Czy ktoś widział jakiś pług?

Qaz @ 10:53, 13.01.2021

IP: 37.30...194

1,2,3 start
Kto pierwszy zaczyna, że nie może wyjechać z parkingu, bo go śnieg zasypał?

Miekiszon @ 17:04, 13.01.2021

IP: 5.173...51

ale dureń z ciebie,

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Rolexin
LUSAR
Carpexim

Ogłoszenia

Forum

Reklama

iparts.pl
Ynet.pl
Sklep Enter