wtorek, 26 stycznia 2021 r., imieniny Pauli, Polikarpa, Pauliny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Nadchodzi duży mróz

Synoptycy zapowiadają, że w drugiej połowie tygodnia pogoda w Polsce będzie coraz bardziej zimowa. Chłodne powietrze napływające do naszego kraju znad północnej Rosji sprawi, że w całym kraju będzie się ochładzać. Mroźna pogoda będzie utrzymywać się również w ciągu dnia.

W drugiej połowie tygodnia nasz kraj ma dostać się pod wpływ mroźnej masy powietrza, natomiast regiony wschodnie i częściowo południowe w strefę jej najzimniejszego fragmentu w postaci bańki.

Reklama

- W przypadku Polski mróz wystąpić ma szczególnie na północnym wschodzie, wschodzie, południowym wschodzie i częściowo południu. Temperatury wahać będą się w przedziale od -10°C do -17°C z lokalnymi przypadkami schodzenia do -20°C. Warto uwzględnić jednak fakt, że odczuwalna temperatura (Wind Chill Index) może schodzić poniżej -20°C szczególnie na północnym wschodzie kraju. Na taki wynik będzie wpływać wiatr, który w takich warunkach termicznych nawet o umiarkowanej sile znacznie potęguje odczucie chłodu - informuje radar-opadow.pl.

Najchłodniejsze noce maja być z czwartku na piątek i z piątku na sobotę.

Reklama

- Sam epizod będzie chwilowy. Już w niedzielę temperatury zaczną wzrastać, choć wciąż pozostaną na ujemnym poziomie zarówno nocą jak i za dnia. Po nadchodzącym weekendzie tendencja wzrastania temperatur prawdopodobnie się utrzyma - czytamy.

Odsłon: 3500 komentarze: 0
09:53, 13.01.2021r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Rolexin
LUSAR
Carpexim

Ogłoszenia

Forum

Reklama

iparts.pl
Ynet.pl
Sklep Enter