wtorek, 11 maja 2021 r., imieniny Igi, Miry, Lwa

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Co z wypłatą "świadczenia covidowego" dla ostrołęckich medyków? Obiecanych w listopadzie pieniędzy lekarze nie otrzymali do tej pory

Z naszą redakcją kontaktują się pracownicy ostrołęckiego szpitala, którzy niepokoją się o wpłatę tzw. "świadczeń covidowych" za pracę przy zwalczaniu pandemii. Pieniądze miały trafić na konta medyków do końca grudnia. Niestety z relacji osób z sektora medycznego wynika, że nadal nie otrzymali dodatku. 

Docierają do nas sygnały, że zatrudnieni w ostrołęckim szpitalu medycy do tej pory nie otrzymali obiecanego przez rząd w listopadzie 2020 roku tzw. "dodatku covidowego". Świadczenie pieniężne przysługuje pracownikom służby zdrowia w zamian za walkę z pandemią na pierwszej linii frontu.

Reklama

- Lekarze, pielęgniarki z Przasnysza i Łomży otrzymali wypłatę "świadczeń covidowych". W Ostrołęce nadal cisza. Nie otrzymaliśmy żadnych wypłat. Każdy się naraża i pracuje - informuje nas jeden z uprawnionych do świadczenia pracowników ostrołęckiego szpitala.

"Świadczenie covidowe" obiecane jeszcze w listopadzie

Minister Zdrowia, poleceniem z 1 listopada 2020 roku, zobowiązał Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia do przyznania dodatkowego wynagrodzenia za pracę w związku ze zwalczaniem epidemii COVID-19 nowym grupom personelu medycznego. W poleceniu zapisano także podwyżkę dodatku o sto procent.

Reklama

Dodatkowe wynagrodzenie otrzymują osoby zatrudnione w szpitalach II i III poziomu zabezpieczenia covidowego, które wykonują zawód medyczny, uczestniczą w udzielaniu świadczeń zdrowotnych, mają bezpośredni kontakt z pacjentami z podejrzeniem i z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2.

Od 1 listopada 2020 roku dodatkowe wynagrodzenie przysługuje także osobom wykonującym: zawód medyczny w SOR lub izbach przyjęć, zespołach ratownictwa medycznego, w tym lotniczych zespołach ratownictwa, czynności diagnostyki laboratoryjnej w laboratoriach umieszczonych na wykazie Ministra Zdrowia, zlokalizowanych w szpitalach I, II i III poziomu zabezpieczenia covidowego, z którymi NFZ podpisał umowę na wykonywanie testów w kierunku SARS-CoV-23.

Do chwili obecnej "dodatków covidowych" nie otrzymali medycy z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego im. dr Józefa Psarskiego w Ostrołęce. Dlaczego świadczenie nie zostało wypłacone?

Od redakcji:

Pytanie dotyczące opóźnień w wypłacaniu "świadczenia covidowego" wysłaliśmy do dyrekcji ostrołęckiego szpitala oraz Narodowego Funduszu Zdrowia. Czekamy na odpowiedź.

Wyświetleń: 4178 komentarze: -
18.01.2021, 13:55r. Drukuj
Powrót


Reklama

Carpexim
Rolexin
AgroPlus
LUSAR

Ogłoszenia

Forum

Reklama

iparts.pl
Ynet.pl
Sklep Enter