środa, 10 sierpnia 2022 r., imieniny Borysa, Filomeny, Wawrzyńca

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Ostrołęka przykryta śniegiem. Wideo z lotu ptaka (wideo z drona, zdjęcia)

W ostatnich latach śnieżne i mroźne zimy w naszym regionie były rzadkością. Zdążyliśmy się już przyzwyczaić do szaro-burych zimowych krajobrazów. W tym roku zima zawitała w pełnej krasie. Solidnie sypnęło śniegiem, a temperatura, szczególnie w nocy spadała poniżej zera. 

Obfite opady śniegu i silne mrozy zaowocowały zapierającymi dech w piersiach krajobrazami. Uchwyciliśmy z lotu ptaka ostrołęckie ulice oraz plac Bema, gdzie mieści się ratusz.  Nie zabrakło zimowego widoku rzeki Narew i mostu.

Reklama

Ośnieżona Ostrołęka wygląda bajecznie. Gruba warstwa śniegu pokryła ulice, budynki, skwery, park i obiekty handlowe. Z obfitych opadów śniegu cieszą się przede wszystkim dzieci.

Czy zima zostanie z nami na dłużej?

Nie marnujmy czasu

Być może śnieg wkrótce zniknie. Synoptycy zapowiadają ocieplenie. Korzystajmy z zimowej aury póki odejdzie od nas na dobre.

Reklama

Korzystajmy z zimy. Spacerujmy, zabierzmy dzieci na sanki, zróbmy w ogrodzie niedużą ślizgawkę, ulepmy bałwana. Zimowe widoki są wyjątkowe. Wybierzmy się na rodzinny spacer do parku, nad rzekę czy nad lokalny staw lub oczko wodne.

To także ostatnie chwile, by zawitać na plac Bema i zrobić sobie zdjęcie z miejskimi dekoracjami świątecznymi. Ozdoby będą dostępne tylko do niedzieli 24 stycznia.

Zobacz zdjęcia:
Ostrołęka zimą z lotu ptaka

Więcej zdjęć: Ostrołęka zimą z lotu ptaka

Wyświetleń: 3651 komentarze: -
19.01.2021, 14:59r. Drukuj


Powrót