sobota, 17 kwietnia 2021 r., imieniny Roberta, Rudolfa, Stefana

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Miasto stworzyło nowy "dom dla dzieci". Przy przeprowadzce były łzy wzruszenia i wielka radość (zdjęcia)

Z myślą o najmłodszych podopiecznych miasto stworzyło domowe, przyjazne warunki w budynku po dawnej świetlicy środowiskowej przy ulicy Bogusławskiego 17 w Ostrołęce organizując Placówkę Pieczy Zastępczej "Korczakówka 2".

Łzy wzruszenia, a jednocześnie wielka radość towarzyszyły siedmiorgu dzieciom z Placówki Pieczy Zastępczej "Korczakówka" przy przeprowadzce do nowego "domu". Gdy emocje już odrobinę opadły, Prezydent Miasta Ostrołęki Łukasz Kulik odwiedził dzieci, opiekunów oraz dyrekcję i oficjalnie przekazał klucze do nowej placówki. 

Reklama

Podczas rozmowy prezydent zaproponował dzieciom napisanie listu z najpilniejszymi potrzebami. Pomysł ten spotkał się z ogromnym zaskoczeniem i zadowoleniem podopiecznych placówki. 

Docelowo w nowym domu (decyzją wojewody) będzie mogło przebywać ośmioro dzieci. W planach prezydent Łukasz Kulik ma kolejne prace. 

- Zamierzamy podnieść poddasze budynku, aby utworzyć dodatkowe pomieszczenia. Chcemy również przeprowadzić termomodernizację, a także zagospodarować podwórko, aby dzieci mogły aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. W tym miejscu serdecznie dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w powstanie, w tak krótkim czasie, nowego domu dla dzieci, które w swoim życiu przeszły tak wiele - podkreśla prezydent Łukasz Kulik. 

 

Zakres prac, który wykonali w błyskawicznym tempie pracownicy MZOS-TiIT obejmował m.in. wymianę okien, drzwi wewnętrznych w całym budynku, grzejników, oświetlenia, podłóg, burzenie ścianek działowych i stawianie nowych, wykonanie wentylacji, wyjścia ewakuacyjnego z pierwszego piętra, remont kotłowni i piwnicy, w której powstała pralnia, malowanie pomieszczeń oraz montaż kabin prysznicowych i naprawę łazienek. 

Dodatkowym, istotnym elementem było wykonanie przez firmę zewnętrzną metalowych schodów pełniących funkcję drogi ewakuacyjnej z pierwszego piętra. Koszt remontu i wyposażenia to ok. 100 tys. zł. 

Reklama

Widząc efekty prac oraz radość dzieci, prezydent rozpoczął już rozmowy dotyczące zapewnienia zbliżonych warunków lokalowych dzieciom z placówki mieszczącej się przy ul. Korczaka. 

Placówka Pieczy Zastępczej "Korczakówka 2" została utworzona w celu zapewnienia możliwości dalszego pobytu w Ostrołęce wszystkim dzieciom, które potrzebują opieki instytucjonalnej oraz dostosowania liczby miejsc w placówce (14 osób) do obowiązujących przepisów prawa. Niespełnienie tych warunków wiązałoby się z rozdzieleniem rodzeństw i koniecznością zapewnienia miejsca w placówkach oddalonych nawet o kilkaset kilometrów od Ostrołęki. 

Fot. Miasto Ostrołęka/Facebook

Wyświetleń: 5866 komentarze: -
23.01.2021, 11:19r. Drukuj
Powrót