sobota, 17 kwietnia 2021 r., imieniny Roberta, Rudolfa, Stefana

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

26-letni kierowca sportowego audi zatrzymany po policyjnym pościgu. Miał prawie 2,5 promila. Kolejna skuteczna akcja ostrołęckich mundurowych

Odpowiedzialności karnej i finansowej nie uniknie bezmyślny kierowca sportowego audi, który dzisiejszej nocy nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. W pewnym momencie na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Został zabrany do szpitala. Miał prawie 2,5 promila alkoholu.

W środę 17 lutego kilka minut przed godziną 1.00 w nocy policjanci, którzy dbali o bezpieczeństwo na terenie Ostrołęki, otrzymali zgłoszenie dotyczące niebezpiecznego kierowcy, przekazane przez dyżurnego.

- Według osoby zgłaszającej kierowca audi coupe jadąc ul. Warszawską stwarzał zagrożenie dla bezpieczeństwa innych uczestników, gwałtowanie bez potrzeby hamował oraz jechał całą szerokością jezdni - informuje podkom. Tomasz Żerański, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Reklama

Mundurowi natychmiast ruszyli pod wskazany adres. Na wysokości salonu samochodowego przy ul. Warszawskiej zauważyli pojazd jadący w kierunku Ostrołęki.

- Używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych oznakowanego radiowozu policjanci dali kierowcy audi jasne polecenie do zatrzymania. Jednak ten je zignorował i zaczął uciekać. Mundurowi ruszyli za nim w pościg. W trakcie jazdy kierowca audi popełniał wykroczenia w ruchu drogowym, m.in. na rondzie wykonał manewr skrętu w lewo pod prąd, po czym skierował się w stronę miejscowości Łazy. W pewnym momencie na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Z obrażeniami niezagrażającymi jego życiu trafił do szpitala. Miał niezapięte pasy - podaje podkom. Tomasz Żerański.

Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało w organizmie mężczyzny 2,5 promila alkoholu. Ponadto z uwagi na duże pobudzenie została pobrana od niego krew do badań na zawartość środków odurzających. 26-latkowi policjanci zatrzymali też prawo jazdy, które posiadał niemal na wszystkie kategorie pojazdów.

Bezmyślny kierowca odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed sądem.

- Przypominamy, że zgodnie z art. 178b kodeksu karnego niezatrzymanie się do policyjnej kontroli jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5. Dodatkowo wobec takiej osoby sąd obligatoryjnie orzeknie zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych nawet na 15 lat. Pamiętajmy, że alkohol spowalnia naszą reakcję. Nie zapominajmy o surowej odpowiedzialności karnej, jazda w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonymi karą do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym możemy trafić do zakładu karnego na lat 12. Weźmy to pod uwagę zanim popełnimy być może największy błąd swojego życia - podkreśla oficer prasowy ostrołęckiej policji.

Do działań zadysponowano też dwa zastępy z Ostrołęki.

Fot. KMP w Ostrołęce

Wyświetleń: 15514 komentarze: -
17.02.2021, 10:11r. Drukuj
Powrót