wtorek, 2 marca 2021 r., imieniny Heleny, Henryka, Halszki

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

DKF "Rejs": Przed kinomanami film pt. "Zło nie istnieje"

Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs" zaprasza na kolejny wyśmienity seans. Tym razem na dużym ekranie widzowie obejrzą film zatytułowany "Zło nie istnieje". Obraz irańskiego reżysera Mohammada Rasoulofa, został stworzony na zasadzie struktury nowelowej i składa się z czterech opowieści.

Film został doceniony na arenie międzynarodowej. Otrzymał m.in. Złotego Niedźwiedzia na festiwalu filmowym w Berlinie.

Reklama

- "Zło nie istnieje" składa się z czterech opowieści, wszystkie łączy podobna tematyka. Bohaterem pierwszej historii jest 40-letni Heshmat, stateczny mężczyzna, spędzający większość czasu w gronie najbliższych. W drugiej obserwujemy Pouyę, dla którego obowiązkowa służba wojskowa wydaje się jedyną szansą na otrzymanie paszportu i opuszczenie wraz z dziewczyną Iranu. Żołnierzem jest też bohater trzeciej historii - Javad właśnie dostał trzydniową przepustkę, by odwiedzić narzeczoną i jej rodzinę. W ostatniej z kolei przekonujemy się, jak obecność Daryi gwałtownie może zmienić niespieszne życie Bahrama i Zaman - spokojnej pary w średnim wieku - czytamy na stronie DKF "Rejs".

Bohaterów każdej z opowieści Rasoulofa łączy tajemnica oraz dramatyczna decyzja, którą muszą podjąć. Wpłynie ona nie tylko na ich dalsze życie, ale również mocno odbije się na otoczeniu. Irański reżyser wraca w tym filmie do motywów, które już wcześniej sprowadziły na niego gniew władzy. Nagrodzony Złotym Niedźwiedziem w Berlinie mistrz tworzy złożoną z cichych dramatów, wstrząsającą opowieść będącą zdecydowanym sprzeciwem wobec kary śmierci.

Emisja filmu w poniedziałek 22 lutego br. w kinie Jantar. Początek seansu o godz.18.00.

Odsłon: 476 komentarze: 1
08:52, 22.02.2021r. Drukuj
Powrót


Ja @ 21:07, 23.02.2021

IP: 46.204...151

Nie każdy człowiek jest z natury dobry, dlatego pamiętajcie zło istnieje

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Rolexin
LUSAR
Carpexim

Ogłoszenia

Forum

Reklama

iparts.pl
Ynet.pl
Sklep Enter