wtorek, 2 marca 2021 r., imieniny Heleny, Henryka, Halszki

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Dobieramy oświetlenie do mieszkania - czym się kierować przy wyborze?

Na jakie oświetlenie do mieszkania warto się zdecydować, zastanawiają się osoby urządzające swoją przestrzeń życiową. Sztuczne światło lamp jest bardzo ważnym elementem służącym do komfortowego funkcjonowania wieczorami oraz w okresie jesieni i zimy - na co więc warto zwracać uwagę?

Lampy wiszące w mieszkaniu

Dobre oświetlenie w mieszkaniu to bardzo ważny element zarówno w sferze wizualnej, ale przede wszystkim funkcjonalne. Szczególnie w okresie jesieni oraz zimy, kiedy dnie są dosyć pochmurne, a wieczór nadchodzi dosyć szybko, wówczas oświetlenie w mieszkaniu jest integralną częścią funkcjonowania w tej przestrzeni. O czym warto pamiętać, decydując się na zakupy?

Przede wszystkim warto zastanowić się, w jakich sferach życia najczęściej korzystamy ze sztucznego oświetlenia. Z pewną konieczny jest zakup lamp wiszących lub zamocowanych u sufitu, które pozwalają funkcjonować w różnych pokojach w domu.

Reklama

Oświetlenie do łazienki

Jeśli chodzi o salon czy sypialnię, to warto postawić na nieco bardziej rozbudowany klosz czy żyrandol, który z jednej strony będzie dawał wiele światła w pokoju, z drugiej zaś może przyciągać wzrok i sprawiać, że dopełni estetycznie wystrój przestrzeni.

Jeśli zaś chodzi o kuchnię czy łazienkę, tutaj warto stawiać na lampy, które nie będą za bardzo odstawać, a więc jednocześnie możemy zaoszczędzić więcej miejsca, co w przypadku zazwyczaj niewielkich przestrzeni, jakimi są łazienki, to jest to doskonałe rozwiązanie właśnie w mieszkaniach, które mają dosyć ograniczoną przestrzeń.

Poza tym bardzo ważnym elementem wystroju każdego mieszkania, który ułatwia wykonywanie wielu czynności, jest światło punktowe. Do tego celu sprawdzają się wszelkiego rodzaju lampki biurkowe, lampy stojące czy lampki nocne. Lampka na biurku powinna oświetlać całą przestrzeń podczas pracy, dlatego też dobrze jest postawić na lampkę, której kloszem z żarówką można sterować i nakierowywać w konkretne miejsca, by zwiększyć swój komfort pracy.

Reklama

Funkcjonalność lampki nocnej w sypialni

Lampka nocna jest momentem przejściowym. To znaczy, z jednej strony powinna dawać światło i zwiększać widoczność, a jednocześnie nie być tak intensywną i rażącą, jak duża lampa sypialniana z żarówkami o sporej mocy. Lampka nocna swoim światłem powinna wyciszać do spania.

Warto pamiętać także o stojących dużych lampach, które pięknie wkomponowują się w przestrzeń domową. Ogromnym plusem tego rodzaju większych lamp jest to, że dają wiele światła i doskonale sprawdzą się ustawione obok fotela do czytania książek, czy gazet. Bez problemu w razie potrzeby można przenieść je w inne miejsce, jednocześnie wciąż korzystając z ich funkcjonalności oświetlania konkretnej przestrzeni.

Decydując się na dobór oświetlenia do mieszkania, warto zwracać uwagę także na spójność lamp, na jakie się decydujemy. Doskonałym pomysłem jest postawienie na lampy o podobnym wzorze czy te z jednej kolekcji. Wówczas przechodząc z pokoju do pokoju, będziemy mieć poczucie spójności właśnie pod względem doboru stylistyki oświetlenia.

Szeroki asortyment posiada hurtownia oświetlenia w Gdyni, czyli Elmarco, która udzieliła nam cennych porad podczas tworzenia artykułu.

Artykuł sponsorowany

Odsłon: 542 komentarze: 0
09:09, 22.02.2021r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Rolexin
LUSAR
Carpexim

Ogłoszenia

Forum

Reklama

iparts.pl
Ynet.pl
Sklep Enter