wtorek, 2 marca 2021 r., imieniny Heleny, Henryka, Halszki

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Kolejne oszustwa w sieci. Pieniądze straciło dwoje mieszkańców Ostrołęki

Mundurowi z ostrołęckiej komendy ostrzegają przed oszustami internetowymi, którzy wykorzystując nieuwagę kupującego próbują wyłudzić pieniądze w sieci. Tylko podczas minionego weekendu funkcjonariusze otrzymali dwa tego rodzaju zgłoszenia. Pieniądze straciło dwoje mieszkańców naszego miasta.

Każdy z nas lubi robić zakupy. Jest to szybki sposób na zdobycie wymarzonych rzeczy. Szukając wyjątkowych okazji przeglądamy portale aukcyjne. Jednak wciąż wiele osób oszukuje w sieci.

Reklama

Przekonała się o tym mieszkanka naszego miasta, która na jednym z portali aukcyjnych za zamówioną markową torebkę zapłaciła 395 złotych. Oszust, aby potwierdzić swoją wiarygodność wysłał ostrołęczance prawdopodobnie fałszywego screena z dokonanego przelewu.

Kolejna oszukana osoba to 24-letni mieszkaniec Ostrołęki, który zamówił przez stronę internetową narzędzia o wartości 150 złotych.

- Obydwie osoby pomimo przelania sprzedającym gotówki do chwili obecnej nie otrzymali zamówionego towaru, ani też zwrotu pieniędzy. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją - mówi podkom. Tomasz Żerański, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Pamiętajmy!

Korzystajmy tylko ze znanych i sprawdzonych portali internetowych, sprawdzając opinie oraz komentarze.

Kupując w sieci kierujmy się ograniczonym zaufaniem do sprzedającego, zachowujmy całą korespondencję ze sprzedawcą. Jeśli nas oszuka, pozwoli to policji go namierzyć.

Sprawdzajmy, czy sklep podaje swój adres i numer telefonu, ponieważ w razie jakichkolwiek pytań, możemy tam zadzwonić.

Przy płaceniu kartą kredytową zwracajmy uwagę, czy połączenie internetowe jest bezpieczne i czy przesyłane przez nas dane nie zostaną wykorzystane przez osoby nieuprawnione. Na dole strony powinien pojawić się symbol zamkniętej kłódki, a na początku adresu  literki https.

Reklama

Pamiętajmy, że mamy możliwość uzgodnienia sposobu płatności za wybrany przedmiot. Jeśli tylko pojawiły się wątpliwości co do wiarygodności sprzedającego warto umówić się na odbiór osobisty lub wybrać opcje płatności, nawet o parę złotych droższą, ale bezpieczniejszą - za pobraniem.

Jeżeli zostaniesz poproszony za pośrednictwem wiadomości SMS, e-mail o przelanie pieniędzy znanej ci osobie, a treść tej prośby pochodzi z nieznanego źródła, potwierdź to. Zadzwoń i upewnił się czy tej osobie na pewno są potrzebne pieniądze, czy to ona wysłała do ciebie wiadomość. Jeśli to potwierdzisz to wtedy wykonaj przelew.

Jeśli, mimo zachowania zasad ostrożności zostaniesz oszukany, zamówiony towar do ciebie nie dotrze lub dostaniesz zamiast produktu puste pudełko, natychmiast zadzwońmy do policji na bezpłatny numer alarmowy 997, albo jeżeli korzystacie z telefonów komórkowych na numer 112.

Odsłon: 1507 komentarze: 0
11:30, 22.02.2021r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Rolexin
LUSAR
Carpexim

Ogłoszenia

Forum

Reklama

iparts.pl
Ynet.pl
Sklep Enter