wtorek, 2 marca 2021 r., imieniny Heleny, Henryka, Halszki

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Od mrozów do odwilży. Zima nie rozpieszcza kierowców

Zmienna, zimowa pogoda to zawsze wyzwanie dla kierowców. Błoto pośniegowe, wiatr i nocne przymrozki sprawiają, że nawet krótka trasa może być wymagająca. Dlatego ostrołęccy policjanci apelują o ostrożność oraz stosowanie się do zasady ograniczonego zaufania.

Zima nie rozpieszcza kierowców. Czy to mrozy, śnieg, wiatr, szadź i śliska nawierzchnia, czy roztopy i błoto pośniegowe - warunki mogą być bardzo zmienne i wymagające.

Reklama

- Aby zimowe trasy były bezpieczne, kierowcy muszą bezwzględnie stosować się do przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy przy tym, że wciąż nadmierna lub niewłaściwa do warunków drogowych prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków. Dlatego apelujemy do wszystkich kierowców - noga z gazu - mówi podkom. Tomasz Żerański, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Należy przy tym pamiętać, że kierowcy mogą w różny sposób zareagować na niecodzienne sytuacje na drodze.

- Koniecznie stosujmy się do zasady ograniczonego zaufania. Pozwali nam to uniknąć wypadków z winny innych użytkowników dróg. Będąc już w trasie, dostosujmy prędkość do warunków, włączmy wymagane światła i przede wszystkim zachowajmy bezpieczną odległość od poprzedzającego nas samochodu. W zimowych warunkach musimy pamiętać o tym, że droga hamowania może się znacznie wydłużyć. Reagujmy więc z wyprzedzeniem. Zadbajmy również o stan techniczny samochodu. Obowiązkowy przegląd to podstawa. Zwróćmy również uwagę na sprawnie działające wycieraczki, uzupełniony płyn do spryskiwaczy, zimowe opony czy odpowiednie oświetlenie. Suma tych wszystkich elementów pomoże nam bezpiecznie dojechać do celu - podkreśla podkom. Tomasz Żerański.

Policjanci apelują również do pieszych i rowerzystów - zima to także wyzwanie dla ich bezpieczeństwa.

Reklama

- To przede wszystkim szybciej zapadający zmrok i gorsza widoczność. Dlatego nie zapominajmy o odblaskach - nie tylko po zmroku w terenie niezabudowanym, ale także w mieście, również w ciągu dnia. Elementy odblaskowe mogę sprawić, że kierowca ma więcej czasu by zareagować na naszą obecność. Z kolei kierowcy muszą zachować szczególną czujność zwłaszcza przy przejściach dla pieszych i przejazdach rowerowych - to tam niechronieni uczestnicy ruchu drogowego najczęściej padają ofiarą wypadków - dodaje rzecznik prasowy ostrołęckiej policji.

Odsłon: 514 komentarze: 0
11:43, 22.02.2021r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Rolexin
LUSAR
Carpexim

Ogłoszenia

Forum

Reklama

iparts.pl
Ynet.pl
Sklep Enter