wtorek, 2 marca 2021 r., imieniny Heleny, Henryka, Halszki

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Jakie są najciekawsze rodzaje drewna? Top 10

Drewno już od setek lat jest wykorzystywane jako uniwersalny materiał do produkcji mebli oraz budownictwie. Dzięki swojej długowieczności, solidności i możliwości dowolnego modelowania, wszystko wskazuje na to, że ten stan rzeczy nie zmieni się jeszcze przez długi czas.

Poznajcie 10 najciekawszych i najbardziej popularnych rodzajów drewna.

Drewno dębowe

Jest to najpopularniejszy typ drewna, który z powodzeniem wykorzystywany jest do wykonywania blatów kuchennych, ale również solidnych i długowiecznych mebli, schodów czy nawet parkietów. Ciemny, ciepły kolor pasuje do wielu wnętrz, a trwałość materiału zapewnia bardzo długi czas świetności takiego mebla.

Reklama

Drewno bukowe

Drewno bukowe, dzięki swojej giętkości świetnie sprawdza się w produkcji parkietów, paneli, ale też krzeseł i fotelu. W przeszłości buk, ze względu na dostępność był najczęściej wykorzystywanym materiałem. Dzisiaj, choć moda na bukowe meble przemija, wciąż na strychach możemy znaleźć prawdziwe perełki.

Drewno jesionowe

Duża trwałość jesionu, a także ładna barwa sprawdza się przy tworzeniu parkietów lub eleganckich schodów wewnętrznych. Jesion jest jednak mało plastyczny, przez co rzadko wykorzystuje się go do produkcji mebli.

Reklama

Drewno świerkowe

Świerk to drzewo, które 50 lat temu było szeroko wykorzystywane w budownictwie, ale też w tworzeniu mebli i parkietów. Szczególnie często możemy właśnie w górach zaobserwować elementy wykonane ze świerku.

Drewno sosnowe

Drewno sosnowe od wielu lat wykorzystywany jest w budownictwie. Wytrzymałość sosny, wraz z jej niską ceną pozwala na powszechne wykorzystanie tego materiału przy budowie szkieletu domu, a także w branży meblarskiej, przy tworzeniu solidnych szaf, komód czy łóżek.

Reklama

Drewno orzechowe

Piękne słoje, którymi charakteryzuje się orzech, sprawia, że materiał ten jest wykorzystywany do produkcji stołów, biurek, ale też krzeseł i foteli. Jest to jednak drogi materiał, który uniemożliwia powszechne stosowanie.

Drewno modrzew

Cechą szczególną modrzewia jest czerwonawa barwa, która idealnie komponuje się w elewację, ale też inne elementy zewnętrzne jak ozdobne balustrady. Ogromna wytrzymałość tego typu drewna sprawia, że spokojnie można je wykorzystać przy zewnętrznych projektach. Jest to jednak drogi materiał, zarezerwowany jedynie dla osób z zasobnym portfelem.

Reklama

Drewno bambusowe

Drewno bambusowe to egzotyczna alternatywa, która importowana jest z Chin. Choć w Polsce nie tak popularna, w innych zakątkach świata jest z powodzeniem wykorzystywana w pokryciach dachowych, panelach bądź boazeriach ściennych.

Drewno kokosowe

To bardzo egzotyczny gatunek drewna, zwane również drzewem palmowym pochodzi z terenu Azji i jest niesamowite pod względem estetyki i wyglądu. Jest to drewno bardzo drogie a do tego trudne w obróbce, co znacznie ogranicza jego zakres wykorzystania.

Reklama

Drewno tekowe

Drewno z drewna Teak pochodzi z terenów Tajlandii lub Indii, w szczególności z lasów monsunowych. Jest to bardzo wytrzymałe drewno, które wyposażone jest w nadzwyczajne ciemne słoje. Drewno tekowe jest odporne na grzyby i insekty, co pozwala je zastosować również na zewnątrz.

Artykuł sponsorowany

Odsłon: 561 komentarze: 0
09:38, 23.02.2021r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Rolexin
LUSAR
Carpexim

Ogłoszenia

Forum

Reklama

iparts.pl
Ynet.pl
Sklep Enter