wtorek, 2 marca 2021 r., imieniny Heleny, Henryka, Halszki

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

W "Multicentrum" powstanie laboratorium eksperymentu. Będą też trzy laboratoria oraz pracownia kreatywności Lego (zdjęcia)

W budynku dworca kolejowego trwają prace remontowe. Budowane jest "Multicentrum", czyli Centrum Technologii Informacyjno-Komunikacyjnych i Edukacyjnych. Placówka będzie także posiadała laboratorium eksperymentu, w którym zajęcia skierowane będą do dzieci w wieku 7-15 lat.

Przeprowadzane będą eksperymenty z biologii, chemii i fizyki przy wykorzystaniu systemu sensorów Neurolog. Ponadto w budynku będą znajdować się trzy tematyczne laboratoria oraz pracownia kreatywności Lego:

Reklama

- Laboratorium programowania gier komputerowych:

  • warsztaty programowania, grupa wiekowa 6-11 lat, języki programowania wizualnego (warsztaty oparte będą na wizualnych językach programowania, pozwalają realizować projekty, w których dzieci tworzą proste gry wideo i animacje),
  • warsztaty programowania, grupa wiekowa 12-16 lat - program Scratch Visual i języki programowania tekstowego (warsztaty oparte będą na językach programowania wizualnego i tekstowego. Program jest przeznaczony nie tylko dla uczniów a także dla dorosłych, pozwala realizować projekty, w których uczestnicy tworzą gry wideo, aplikacje i strony internetowe).

- Laboratorium robotyki i programowania: 

  • warsztaty z robotyki Lego WeDo, grupa wiekowa 6-11 lat (warsztaty oparte będą na zestawach konstrukcyjnych Lego WeDo do nauczania programowania. Pozwalają one realizować projekty z zakresu robotyki i programowania podstawowego. Każdy projekt składa się z budowania prostego robota i pisania kodu do sterowania nim),
  • warsztaty z robotyki Lego Mindstorms, grupa wiekowa 12-16 lat (warsztaty oparte będą na zestawach konstrukcyjnych Lego Mindstorms i zestawach Makeblock Mbot do nauczania programowania. Program przeznaczony pozwala realizować projekty z zakresu robotyki i programowania podstawowego).

Reklama

- Laboratorium sztuki: 

  • warsztaty artystyczne, grupa wiekowa 6-11 lat – nagrywanie i edytowanie materiałów wideo, program warsztatów pozwala na realizację projektów, w których dzieci nagrywają filmy i edytują je w celu osiągnięcia animacji poklatkowej. Każdy projekt składa się z przygotowania sceny, oświetlenia, nagrywania filmu i edycji wideo. 
  • warsztaty artystyczne, grupa wiekowa 12-16 lat – nagrywanie i edytowanie materiałów wideo - uczniowie nagrywają i edytują filmy nagrane za pomocą dronów. Każdy projekt składa się z nagrywania i edycji filmów, a także komponowania muzyki do filmu. 
  • warsztaty są wyposażone w 6 profesjonalnych dronów z akcesoriami, wykorzystywanych do nagrywania materiałów wideo, sprzętu niezbędnego do komponowania i nagrywania muzyki, a także profesjonalnego aparatu i drukarki 3D. 

- Pracownia kreatywności: 

  • warsztaty kreatywności Lego Duplo, grupa wiekowa 4-11 lat (warsztaty oparte są na zestawach konstrukcyjnych Lego Duplo i System. Program warsztatów pozwala realizować projekty zachęcające do rozwoju kreatywności. Każdy projekt składa się z budowy tablicy, opartej na opowiadanej przez nauczyciela historii).

Zobacz zdjęcia:
Wizualizacja wnętrza Multicentrum

Więcej zdjęć: Wizualizacja wnętrza Multicentrum

Fot. UM Ostrołęki

Odsłon: 645 komentarze: 1
09:43, 23.02.2021r. Drukuj
Powrót


Pasażer @ 15:39, 23.02.2021

IP: 2a00:f41...cc4e

Wszystko pięknie i ładnie. Ale czy zostanie zachowana poczekalnia, czy zostaną uruchomione kasy biletowe albo chociaż biletomat?

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Rolexin
LUSAR
Carpexim

Ogłoszenia

Forum

Reklama

iparts.pl
Ynet.pl
Sklep Enter