poniedziałek, 1 marca 2021 r., imieniny Antoniego, Radosława, Albina

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

COVID-19: jak zwiększyć bezpieczeństwo w firmie i w domu? Polski wynalazek (zdjęcia)

Szkoły, kina, teatry, sklepy, przychodnie lekarskie, gabinety dentystyczne, biura, siłownie, kluby fitness, sale weselne, kościoły, salony samochodowe i wiele innych to miejsca, w których przebywające tam osoby chcą czuć się bezpiecznie. Nie robiąc nic lub robiąc niewiele narażamy innych na utratę zdrowia a nawet życia.

Właściciel obiektu może być zmuszony do zapłaty wysokiego odszkodowania świadomemu klientowi, który udowodni, że przyczyną jego zachorowania było przebywanie w konkretnym miejscu.

Nikt nie ma wątpliwości, iż koronawirus SARS-CoV-2 zostanie z nami na dłużej. Zapewne w najbliższym czasie pojawią się nowe mutacje wirusa, groźniejsze i bardziej zaraźliwe. Musimy zmienić swoje nawyki i nie przyjmować biernej postawy. Przy każdej chorobie, także COVID-19 czy też zwykłej grypie kluczową rolę odgrywają działania zapobiegawcze.

To jak ciężko przejdziemy daną chorobę zależne jest m.in. od natężenia i czasu ekspozycji na wirusa czyli ważnym jest jaka ilość wirusa i w jak długim czasie będzie znajdowała się w naszym bezpośrednim otoczeniu. Nawet najlepsza maseczka zapewni nam tylko czasową ochronę i to pod warunkiem, że będzie ściśle przylegała do naszej twarzy. Mycie i dezynfekcja rąk są bardzo ważne ale nasze ręce są sterylne jedynie nie tylko do momentu kontaktu ze skażonym przedmiotem ale i skażonym powietrzem. Wirus w zależności od wielu czynników: temperatury, wilgotności, obecności środków chemicznych, nasłonecznienia, rodzaju powierzchni może być aktywny od kilku minut to nawet kilku dni. Jeśli w markecie spożywczym znajdzie się kaszląca osoba zarażona SARS-CoV-2 to z dużym prawdopodobieństwem zakupy przyniesione przez nas do domu przez co najmniej klika godzin będą dla nas niebezpieczne. Podobnie jest w pracy, autobusie, kościele ... .

Obecnie jedynym skutecznym i bezpiecznym sposobem pozbycia się wirusa z wszelkich przedmiotów znajdujących się w pomieszczeniu w tym z każdego zakamarka nawet w lampie na suficie czy tapicerce mebli jest dezynfekcja suchą mgłą wytwarzaną przez profesjonalny generator ultradźwiękowy z roztworu kwasu podchlorawego (HOCl). Kwas podchlorawy jest wytwarzany w naszym organizmie przez leukocyty w czasie walki z wirusami i bakteriami. Można doszukać się w tym miejscu swoistej analogii do jadu węża, który działa na wrogów ale wężowi nie szkodzi. Kwas podchlorawy powstaje na skalę przemysłową tylko z naturalnych, ekologicznych składników: jest to w uproszczeniu chlor rozpuszczony w wodzie chlor, powstały z elektrolizy roztworu soli kuchennej - NaCl. W stężeniu uzyskiwanym podczas pracy urządzenia HOCl nie jest szkodliwy dla zdrowia człowieka ale zabójczy dla drobnoustrojów a zgodnie z doniesieniami z Japonii i USA ma dodatkowo działanie lecznicze. Wystarczy kilka minut pracy zamgławiacza aby pomieszczenie o powierzchni 40 mkw wypełniło się od podłogi po sufit aktywnym środkiem. Wielkość cząsteczek mgły 5-15 mikronów pozwala na szybką penetrację wszystkich nawet trudno dostępnych miejsc w tym kanałów wentylacyjnych, grzejników, wnętrza szaf, tapicerki mebli i ubrań osób przebywających w trakcie dezynfekcji. Pozostawione w pomieszczeniu torby z zakupami po kilku minutach stają się bezpieczne a nasze ubrania sterylne. Po wyłączeniu urządzenia nie ma potrzeby wietrzenia pomieszczenia a długo utrzymujący się delikatny zapach chloru daje poczucie czystości.

Do niedawna generatory suchej mgły ze względu na cenę i sposób dystrybucji były zarezerwowane tylko dla szpitali i przemysłu. Obecnie dobrej jakości urządzenie produkcji JFC Polska można kupić za około 4,5 tys. zł.

Kwas podchlorawy jest produkowany w Polsce pod nazwą BioActiv500. Jest ogólnodostępny, występuje jako koncentrat oraz jako roztwór gotowy do pracy.

Zamgławiacze poza dezynfekcją pomieszczeń, w których przebywają ludzie mają także zastosowanie do dezynfekcji produktów spożywczych, pomieszczeń hodowli zwierząt, szklarni, magazynów wszelkich produktów, pojazdów przewożących towary i ludzi. Skuteczność zamgławiaczy JFC Polska została potwierdzona wieloma badaniami bakteriologicznymi oraz wirusologicznymi. Cztery tego typu urządzenia od wielu miesięcy pracują w naszym ostrołęckim szpitalu. Chętnie są stosowane w przychodniach lekarskich, gabinetach stomatologicznych, aptekach, biurach, siłowniach, wypożyczalniach samochodowych oraz domach prywatnych.

Urządzenia do dezynfekcji za pomocą suchej mgły można kupić u dealera JFC Polska w firmie Berater (Ostrolęka, ul.Graniczna 10).

Wszelkie zapytania należy kierować na adres: lub tel. 506-215-908, 508-503-674.

Filmy prezentujące działanie urządzeń JFC Polska:

Dla dociekliwych:

W dużym uproszczeniu o kwasie podchlorawym:

Kwas podchlorawy (HOCl) jest bardzo słabym kwasem, jednak ma właściwości silnie utleniające i redukujące. W pierwszym etapie zwiększa przepuszczalność ściany komórkowej mikroorganizmów doprowadzając do jej zniszczenia. W kolejnym etapie po wniknięciu do środka HOCl reaguje łatwo wszystkimi cząsteczkami organicznymi i biocząsteczkami w tym z wieloma różnymi biomolekułami takimi jak DNA, RNA, grupami kwasów tłuszczowych i białkami, czyli podstawowymi składnikami wirusów, bakterii i grzybów. Nasze komórki posiadają naturalny system obrony, który nie jest wrażliwy na kwas podchlorawy.

HOCl jest naturalną częścią układu odpornościowego człowieka: wytwarzany jest przez białe krwinki w momencie zwalczania infekcji. Gdy nasze komórki wykryją inwazję wirusów czy bakterii ruszają do akcji neutrofile. Te "zjadają" mikroorganizmy co powoduje wydzielanie aktywnych form tlenu (tzw. eksplozja tlenowa) i enzymów hydrolitycznych w tym oksydazy NADPH. Enzym ten z tlenu wytwarza duże ilości nadtlenku wodoru, który dalej przekształca się w HOCl. Kwas ten jako wysoce bakteriobójczy niszczy wirusy i bakterie połknięte przez neutrofile. Powyższe uzmysławia nam jak ważne w walce z Covid-19 jest stężenie tlenu i chlorków we krwi. Obecnie polski producent kwasu podchlorawego wystąpił o rejestrację produktu jako leku z uwagi na liczne przypadki ozdrowień po inhalacji HOCl.

W dużym uproszczeniu o suchej mgle:

Sucha mgła jest to aerozol roztworu kwasu podchlorawego (nazwa towarowa BioActiv 500) o wielkości cząstek 5-15 mikronów, który nie ulega szybkiej kondensacji jak jest to w przypadku cząstek większych. Maksymalne tężenie chloru jakie jesteśmy w stanie uzyskać jest dużo niższe niż dopuszczalne. W normalnych warunkach pracy zamgławiacza maksymalny poziom chloru w kabinie dezynfekcyjnej nie przekracza 0,7 mg/1m3, czyli jest to stężenie chloru uznawane za nieszkodliwe dla ludzi - zgodnie z rozporządzeniem z dnia 12 czerwca 2018 roku. Po wysyceniu pomieszczenia i przekroczeniu pewnego progu następuję skraplanie aerozolu co zabezpiecza przed osiągnięciem stężenia chloru szkodliwego dla naszych płuc. Skropliny nie są agresywne i nie powodują podrażnień skóry jak i śluzówek. Dezynfekcja suchą mgłą jest obecnie jedynym skutecznym sposobem dezynfekcji całego pomieszczenia wraz z wyposażeniem w tym elementów tekstylnych. Żadne inne urządzenie w tym ozonator nie jest tak skuteczne a przy tym bezpieczne dla ludzi, sprzętu elektronicznego i wyrobów gumowych.

Zamgławiacze JFC są produkowane w Polsce tak jak i kwas podchlorawy. Pracują już w wielu obiektach w kraju i za granicą, także w ostrołęckim szpitalu. Jest to jedyne urządzenie umożliwiające szybką dezynfekcję nie tylko pomieszczeń ale i osób w nim przebywających. W odróżnieniu od ozonatorów, mgła którą wytwarza urządzenie nie jest groźna dla zdrowia i życia ludzi (można przebywać w pomieszczeniu podczas działania urządzenia), kwas podchlorawy nie działa destrukcyjnie na elementy gumowe, elektronikę, tkaniny i inne, nie wchodzi w trwałe reakcje z innymi środkami chemicznymi (tak jak ma to miejsce w wypadku ozonu - silnego utleniacza). Ponadto ozon jest dużo cięższy od powietrza i nie jest w stanie zdezynfekować wyższych partii pomieszczeń oraz kanałów wentylacyjnych.

Zobacz zdjęcia:
COVID-19: jak zwiększyć nasze bezpieczeństwo w firmie i w domu

Więcej zdjęć: COVID-19: jak zwiększyć nasze bezpieczeństwo w firmie i w domu

Artykuł sponsorowany

Odsłon: 4235 komentarze: 0
10:45, 23.02.2021r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Rolexin
LUSAR
Carpexim

Ogłoszenia

Forum

Reklama

iparts.pl
Ynet.pl
Sklep Enter