wtorek, 2 marca 2021 r., imieniny Heleny, Henryka, Halszki

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Uwaga gęste mgły! Widoczność znacznie ograniczona

Na terenie naszego miasta i powiatu pojawiły się dzisiaj gęste mgły, przez które znacznie ograniczona jest widoczność podczas jazdy. Policja apeluje o dostosowanie prędkości do niesprzyjających warunków. Szczególnie niebezpieczny manewr to wyprzedzanie innych pojazdów. Zjawisko może się powtarzać. 

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków drogi naszego miasta i powiatu spowite są dzisiaj gęstymi mgłami, przez które bardzo ograniczona jest widoczność na drodze. W takich szczególnych warunkach prędkość dopuszczalna przepisami to nie zawsze prędkość bezpieczna. Należy także zwrócić większą uwagę na pieszych, którzy będą mniej widoczni.

Reklama

Policja apeluje do kierowców, lecz także pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności. Gęsta mgła, która pojawiła się na drogach w znacznym stopniu ogranicza widoczność.

- W takich przypadkach powinniśmy wzmóc naszą czujność i dostosować prędkość do warunków panujących się na drodze. Podczas mgły nie do końca należy się sugerować ograniczeniami podanymi przez znaki, powinniśmy jechać znacznie wolniej - mówi podkom. Tomasz Żerański, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Reklama

Dzisiaj szczególnie niebezpieczny manewr to wyprzedzanie, ponieważ przy słabej widoczności kierowcy nie mogą być całkowicie pewni, czy z naprzeciwka nie nadjeżdża jakiś pojazd.

- Piesi natomiast powinni wykazać się większą rozwagą i świadomością, że podczas tak złych warunków są jeszcze bardziej niewidoczni i nawet w obszarze zabudowanym korzystać z elementów odblaskowych, które w decydujący sposób decydują o naszym bezpieczeństwie - dodaje oficer Żerański.

Należy mieć świadomość, że w takich warunkach również piesi są dużo mniej widoczni.

Fot. KMP w Ostrołęce

Odsłon: 477 komentarze: 0
12:09, 23.02.2021r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Rolexin
LUSAR
Carpexim

Ogłoszenia

Forum

Reklama

iparts.pl
Ynet.pl
Sklep Enter