wtorek, 2 marca 2021 r., imieniny Heleny, Henryka, Halszki

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Oszuści podszywali się pod prokuratora. Chcieli wyłudzić kilkadziesiąt tysięcy złotych

W Ostrołęce doszło dziś do dwóch prób oszustw seniorów. Przestępcy podszywający się pod prokuratora powiedzieli swoim rozmówcom, że członkowie ich rodzin spowodowali wypadek drogowy i potrzebne są pieniądze na zadośćuczynienie dla osób poszkodowanych w zdarzeniu.

Sytuacje miały miejsce we wtorek 23 lutego około godziny 13.10. Wtedy to do dwóch mieszkańców Ostrołęki na telefon stacjonarny zadzwoniła kobieta, który przedstawiła się za prokuratora.

- Rozmówczyni powiedziała mieszkańcom Ostrołęki, że członkowie ich rodzin spowodowali ciężki wypadek drogowy (potrącenie śmiertelne dziecka) i potrzebne są pieniądze na zadośćuczynienie dla rodzin poszkodowanych w wypadku. Na szczęście mieszkańcy naszego miasta w porę zorientowali się, że mają do czynienia z oszustem - mówi podkom. Tomasz Żerański, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Reklama

Policja apeluje, aby zawsze w kontaktach z osobami obcymi, także przez telefon, zachować czujność.

- Pamiętajmy, że funkcjonariusz policji, czy też innych służb nigdy i pod żadnym pozorem nie będzie próbował nakłonić nas do przekazania mu naszych pieniędzy w celach związanych z prowadzonym śledztwem, czy do działań operacyjnych, ani też dostępu do naszego rachunku bankowego. Jeśli to robi to znak, że mamy do czynienia z oszustem. Prosimy także członków rodzin seniorów, aby uczulili ich podczas niedzielnego obiadu przed takimi zagrożeniami i wskazali właściwe postępowanie, kiedy otrzymają taki telefon - apeluje podkom. Tomasz Żerański.

Odsłon: 875 komentarze: 0
15:29, 23.02.2021r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Rolexin
LUSAR
Carpexim

Ogłoszenia

Forum

Reklama

iparts.pl
Ynet.pl
Sklep Enter