niedziela, 16 maja 2021 r., imieniny Andrzeja, Jędrzeja, Adama

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Proboszcz z Krysiak podejrzewany o potrącenie i ucieczkę z miejsca z wypadku. Trafił do aresztu (aktualizacja: oświadczenie duchownego)

Proboszcz maleńkiej parafii w powiecie ostrołęckim jest podejrzewany o potrącenie nastoletniej dziewczyny i ucieczkę z miejsca wypadku. Duchowny trafił do aresztu na trzy miesiące. Poszkodowana w wypadku odniosła poważne obrażenia. Przez kilka dni była w śpiączce. Duchowny uciekł, nie udzielając pomocy poszkodowanej.

Do wypadku doszło ostatniego dnia lutego br. Młoda, zaledwie 16-letnia piesza, w Dudach Puszczańskich została potrącona przez samochód, a kierowca uciekł z miejsca zdarzenia.

Reklama

Poszkodowana z pomocą innych osób trafiła do domu, a następnie do szpitala w Warszawie. Przez kilka dni była w śpiączce. Chirurdzy usunęli z jej głowy krwiaki, które zagrażały życiu. Jej stan zdrowia polepszył się, a życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. Nastolatka jest uczennicą jednego z ostrołęckich liceów.

Sprawa trafiła do prokuratury, który wytypowała, że to proboszcz parafii w Krysiakach mógł potrącić 16-latkę. W ustaleniu, że to właśnie duchowny brał udział w wypadku, pomogli świadkowie. Duchowny Mirosław Teofilak został zatrzymany w czwartek, a dzień później zapadła decyzja o jego aresztowaniu na trzy miesiące.

Jak się dowiedzieliśmy, ksiądz przyznał się co do tego, że potrącił samochodem nastolatkę. Najprawdopodobniej jeszcze dziś pełnomocnik duchownego wyda stosowne oświadczenie.

Parafia Matki Bożej Królowej Korony Polskiej w Krysiakach istnieje od 1995 roku. Należy do niej około 600 wiernych.

W Święta Bożego Narodzenia na przejściu dla pieszych na ul. Witosa w Ostrołęce został potrącony młody mężczyzna. Sprawca uciekł porzucając samochód w lesie. Wciąż przebywa na wolności po wpłaceniu kaucji. Poszkodowany zginął na miejscu.Reklama

Aktualizacja

Zgodnie z zapowiedzią pełnomocnik duchownego wydał oświadczenie. Pełną treść zamieszczamy poniżej.

Ja,  ks. Mirosław Teofilak, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Królowej Korony Polskiej w Krysiakach, oświadczam, iż wyrażam zgodę na upublicznienie wizerunku oraz pełnego nazwiska w przekazie medialnym w związku z trwającym postępowaniem przygotowawczym.

Jednocześnie potwierdzam, iż usłyszałem zarzut wynikający z art. 177 § 2 kk w zw. z art. 178 § 1 kk oraz art. 162 § 1 kk. Złożyłem obszerne wyjaśnienia oraz przyznałem się do popełnienia najpoważniejszego z zarzucanych czynów.

Wyrażam najwyższe ubolewanie w związku z zaistniałym nieszczęśliwym zdarzeniem, które miało charakter nieumyślny.

Równocześnie chciałbym po raz kolejny przeprosić pokrzywdzoną, a także jej całą rodzinę, za wszelkie cierpienia, których doznają, a także wyrażam głęboki żal z powodu tragicznych skutków tego zdarzenia.

Zapewniam, iż dołożę wszelkich starań, by naprawić wyrządzone krzywdy, a także mając na uwadze dobro toczącego się postępowania, deklaruję gotowość pełnej współpracy w ustaleniu wszystkich okoliczności związanych z zaistniałym wypadkiem drogowym. 

 

Wyświetleń: 39162 komentarze: -
13.03.2021, 10:19r. Drukuj
Powrót


Reklama

Carpexim
Rolexin
AgroPlus
LUSAR

Ogłoszenia

Forum

Reklama

iparts.pl
Ynet.pl
Sklep Enter