niedziela, 16 maja 2021 r., imieniny Andrzeja, Jędrzeja, Adama

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Ksiądz, który spowodował wypadek i uciekł z miejsca zdarzenia, usłyszał zarzuty. Komunikat prokuratury

Ksiądz, który potrącił nastoletnią dziewczynę w Dudach Puszczańskich, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia, usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy to nieumyślne spowodowanie wypadku, którego skutkiem było ciężkie uszkodzenie ciała Magdaleny S. połączone z ucieczką, natomiast drugi dotyczy nieudzielenia pomocy ofierze.

Do wypadku doszło 28 lutego br. około godziny 18.00 w miejscowości Dudy Puszczańskiej (gm. Łyse). Młoda, zaledwie 16-letnia piesza, została potrącona przez samochód, a kierowca uciekł z miejsca zdarzenia.

Poszkodowana z pomocą innych osób trafiła do domu, a następnie do szpitala w Warszawie. Przez kilka dni była w śpiączce. Chirurdzy usunęli z jej głowy krwiaki, które zagrażały życiu. Jej stan zdrowia polepszył się, a życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. Nastolatka jest uczennicą jednego z ostrołęckich liceów.

Reklama

Śledztwo w sprawie zdarzenia trafiło do Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce. Duchowny Mirosław Teofilak został zatrzymany w czwartek, a dzień później zapadła decyzja o jego aresztowaniu na trzy miesiące.

- Ofiarą wypadku jest małoletnia Magdalena S. Na skutek uderzenia przez kierowcę samochodu marki Honda, doznała ona obrażeń ciała w postaci szeregu krwiaków głowy, w tym krwiaka podtwardówkowego prawostronnego przy płacie czołowym, skroniowym i ciemieniowym z uciskiem na struktury mózgowia oraz krwiaka okolicy ciemieniowej po stronie lewej. Nadto doznała innych obrażeń usytuowanych głównie na nogach i plecach w postaci licznych krwiaków i otarć. Zdaniem biegłych obrażenia ciała pokrzywdzonej stanowią chorobę realnie zagrażającą życiu. Sprawca wypadku zbiegł z miejsca zdarzenia, pozostawiając ofiarę samą i nie udzielając jej pomocy - informuje Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce.

W toku podjętych czynności ustalono, iż sprawcą wypadku jest ksiądz parafii rzymskokatolickiej w miejscowości K. - Mirosław T.

- W dniu 11 marca 2021 r. Mirosław T. został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce. Przedstawiono mu dwa zarzuty, tj. nieumyślnego spowodowania wypadku drogowego, którego skutkiem było ciężkie uszkodzenie ciała małoletniej Magdaleny S. połączonego z ucieczką z miejsca zdarzenia oraz zarzut nieudzielenia pomocy ofierze wypadku. Podejrzany częściowo przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Sąd Rejonowy w Ostrołęce w całości podzielił argumentację prokuratury zawartą we wniosku o zastosowanie tymczasowego aresztowania i zastosował wobec podejrzanego ten izolacyjny środek zapobiegawczy na okres 3 miesięcy - podaje ostrołęcka prokuratura.

Reklama

Za zarzucane podejrzanemu przestępstwa grozi kara do 12 lata pozbawienia wolności.

Duchowny jest proboszczem parafii w Krysiakach

Ksiądz, który potrącił małoletnią, to proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Korony Polskiej w Krysiakach (gm. Myszyniec). Pełnomocnik duchownego wydał w tej sprawie oświadczenie. Treść poniżej.

Reklama

Ja,  ks. Mirosław Teofilak, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Królowej Korony Polskiej w Krysiakach, oświadczam, iż wyrażam zgodę na upublicznienie wizerunku oraz pełnego nazwiska w przekazie medialnym w związku z trwającym postępowaniem przygotowawczym.

Jednocześnie potwierdzam, iż usłyszałem zarzut wynikający z art. 177 § 2 kk w zw. z art. 178 § 1 kk oraz art. 162 § 1 kk. Złożyłem obszerne wyjaśnienia oraz przyznałem się do popełnienia najpoważniejszego z zarzucanych czynów.

Wyrażam najwyższe ubolewanie w związku z zaistniałym nieszczęśliwym zdarzeniem, które miało charakter nieumyślny.

Równocześnie chciałbym po raz kolejny przeprosić pokrzywdzoną, a także jej całą rodzinę, za wszelkie cierpienia, których doznają, a także wyrażam głęboki żal z powodu tragicznych skutków tego zdarzenia.

Zapewniam, iż dołożę wszelkich starań, by naprawić wyrządzone krzywdy, a także mając na uwadze dobro toczącego się postępowania, deklaruję gotowość pełnej współpracy w ustaleniu wszystkich okoliczności związanych z zaistniałym wypadkiem drogowym. 

Więcej:

Proboszcz z Krysiak podejrzewany o potrącenie i ucieczkę z miejsca z wypadku. Trafił do aresztu (aktualizacja: oświadczenie duchownego)

Wyświetleń: 11650 komentarze: -
15.03.2021, 14:24r. Drukuj
Powrót