niedziela, 16 maja 2021 r., imieniny Andrzeja, Jędrzeja, Adama

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Kuria wydała oświadczenie w sprawie aresztowanego księdza. Parafia w Krysiakach ma nowego administratora

Kuria Diecezjalna w Łomży wydała oświadczenie w sprawie wypadku drogowego spowodowanego przez kapłana diecezji łomżyńskiej ks. Mirosława Teofilaka, proboszcza parafii w Krysiakach. W komunikacie poinformowano, że parafia którą zarządzał aresztowany duchowny trafi pod opiekę administratora. 

Nie cichnie sprawa proboszcza z maleńkiej parafii w powiecie ostrołęckim podejrzanego o potrącenie nastoletniej dziewczyny i ucieczkę z miejsca wypadku. Duchowny trafił do aresztu na trzy miesiące. Oświadczenie dotyczące wypadku wydała Kuria Diecezjalna w Łomży.

Reklama

- Z ubolewaniem przyjęliśmy informację o wypadku drogowym spowodowanym przez kapłana diecezji łomżyńskiej, w którym ucierpiała młoda osoba. Ks. Mirosław Teofilak, jako sprawca wypadku, złożył publiczne oświadczenie, w którym wyraża swoje ubolewanie z powodu tego zdarzenia oraz gotowość współpracy dla wyjaśnienia wszystkich okoliczności wypadku i zapewnia o gotowości dołożenia starań celem naprawienia wyrządzonych krzywd. Ufamy, że sprawa zostanie wnikliwie rozpoznana i sprawiedliwie osądzona przez wymiar sprawiedliwości - czytamy w oświadczeniu.

Ponadto kuria poinformowała, że dla zapewnienia opieki duszpasterskiej dla wspólnoty wiernych parafii w Krysiakach biskup łomżyński wyznaczył administratora, który będzie pełnił tę funkcję do momentu podjęcia innych decyzji.

Oświadczenie zostało wydane w wtorek 16 marca br. Pod dokumentem popisał się ks. Jan Krupka, rzecznik Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej.

Ksiądz spowodował wypadek i uciekł z miejsca zdarzenia

Do wypadku doszło ostatniego dnia lutego br. Młoda, zaledwie 16-letnia piesza, w Dudach Puszczańskich została potrącona przez samochód, a kierowca uciekł z miejsca zdarzenia.

Poszkodowana z pomocą innych osób trafiła do domu, a następnie do szpitala w Warszawie. Przez kilka dni była w śpiączce. Chirurdzy usunęli z jej głowy krwiaki, które zagrażały życiu. Jej stan zdrowia polepszył się, a życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. Nastolatka jest uczennicą jednego z ostrołęckich liceów.

Reklama

Sprawa trafiła do prokuratury, który wytypowała, że to proboszcz parafii w Krysiakach mógł potrącić 16-latkę. W ustaleniu, że to właśnie duchowny brał udział w wypadku, pomogli świadkowie. Duchowny Mirosław Teofilak został zatrzymany w czwartek, a dzień później zapadła decyzja o jego aresztowaniu na trzy miesiące. Oświadczenie w sprawie wypadku wydał także pełnomocnik duchownego.

Ksiądz usłyszał dwa zarzuty

Ksiądz, który potrącił nastoletnią dziewczynę w Dudach Puszczańskich, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia, usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy to nieumyślne spowodowanie wypadku, którego skutkiem było ciężkie uszkodzenie ciała Magdaleny S. połączone z ucieczką, natomiast drugi dotyczy nieudzielenia pomocy ofierze.

Zobacz też:

Proboszcz z Krysiak podejrzewany o potrącenie i ucieczkę z miejsca wypadku. Trafił do aresztu (aktualizacja, oświadczenie duchownego)

Ksiądz, który spowodował wypadek i uciekł z miejsca zdarzenia usłyszał zarzuty. Komunikat prokuratury

Wyświetleń: 11354 komentarze: -
16.03.2021, 13:15r. Drukuj
Powrót