wtorek, 18 maja 2021 r., imieniny Eryka, Aleksandry, Feliksa

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Kilkaset osób prosi o wypuszczenie z aresztu księdza, który spowodował wypadek i uciekł z miejsca zdarzenia. Jaką decyzję podejmie sąd?

Kilkaset osób podpisało się pod pismem skierowanym do sądu, w którym wnioskują o wypuszczenie księdza z aresztu po tym, jak został zatrzymany za spowodowanie wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Duchowny potrącił modą kobietę i oddalił się, nie udzielając ofierze pomocy. Ludzie wstawiają się za kapłanem.

Proboszcz maleńkiej parafii z miejscowości Krysiaki w gminie Myszyniec, potrącił nastoletnią dziewczynę, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Do nieszczęśliwego wypadku doszło 28 lutego br. w Dudach Puszczańskich (gm. Łyse). Poszkodowana 16-latka z pomocą innych osób trafiła do domu, a następnie do szpitala w Warszawie. Przez kilka dni była w śpiączce.

Reklama

Potrącił, uciekł z miejsca wypadku, nie udzielił pomocy, ale przyznał się i wyraził ubolewanie

Sprawa trafiła do prokuratury. Ustalono, że sprawcą jest proboszcz parafii w Krysiakach. Duchowny został zatrzymany, zapadła też decyzja o jego aresztowaniu na trzy miesiące. Ksiądz usłyszał dwa zarzuty - pierwszy to nieumyślne spowodowanie wypadku, którego skutkiem było ciężkie uszkodzenie ciała potraconej kobiety oraz ucieczka duchownego z miejsca wypadku, drugi dotyczy nieudzielenia pomocy ofierze.

W sprawie aresztowanego księdza oświadczenie wydała Kuria Diecezjalna w Łomży. W piśmie wyrażono ubolewanie nad tragicznym zdarzeniem, zapewniono też, że sprawca zadeklarował chęć współpracy oraz zadośćuczynienia wyrządzonej krzywdzie. Dla zapewnienia opieki duszpasterskiej dla wspólnoty wiernych parafii w Krysiakach biskup łomżyński wyznaczył administratora, który będzie pełnił tę funkcję do momentu podjęcia innych decyzji.

Reklama

Ludzie wstawili się za księdzem. Podpisy złożyło kilkaset osób

Na decyzję sądu w sprawie aresztowania księdza złożono zażalenie. Do zażalenia dołączono także pismo o wypuszczenie księdza na wolność, pod którym podpisało się kilkaset osób, część z nich to prawdopodobnie parafianie z kościoła pw. Matki Bożej Królowej Korony Polskiej w Krysiakach, do której należy około 600 wiernych.

Do czasu wyznaczenia posiedzenia oraz rozpatrzenia wniosku przez sąd oraz wydania stosownych postanowień, duchowny musi pozostać w areszcie.

Decyzję o tym, czy ksiądz opuści areszt ostatecznie podejmie sąd.

Reklama

Zobacz też:

Proboszcz z Krysiak podejrzewany o potrącenie i ucieczkę z miejsca z wypadku. Trafił do aresztu (aktualizacja: oświadczenie duchownego)

Ksiądz, który spowodował wypadek i uciekł z miejsca zdarzenia, usłyszał zarzuty. Komunikat prokuratury

Kuria wydała oświadczenie w sprawie aresztowanego księdza. Parafia w Krysiakach ma nowego administratora

Wyświetleń: 25987 komentarze: -
17.03.2021, 13:28r. Drukuj
Powrót


Reklama

Carpexim
Rolexin
AgroPlus
LUSAR

Ogłoszenia

Forum

Reklama

iparts.pl
Ynet.pl
Sklep Enter