wtorek, 11 maja 2021 r., imieniny Igi, Miry, Lwa

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Co z wypłatą świadczeń covidowych dla lekarzy z ostrołęckiego szpitala? Część medyków wciąż czeka na obiecany dodatek

Po raz kolejny wracamy do tematu wypłaty tzw. świadczenia covidowego dla pracowników medycznych ostrołęckiego szpitala. Otrzymaliśmy sygnały, że część medyków nie otrzymała jeszcze pieniędzy za walkę z pandemią za grudzień 2020 r. i styczeń 2021r. Do sprawy odniosła się dyrekcja szpitala 

Na początku stycznia br. informowaliśmy, że część pracowników szpitala nie otrzymała obiecanego w listopadzie 2020 roku przez ministra zdrowia tzw. "świadczenia covidowego" za walkę z pandemią.

Reklama

Do naszej redakcji w ostatnim czasie dotarły informacje, że część medyków wciąż czeka na wypłatę dodatku za miesiące grudzień 2020 r. i styczeń 2021 r. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy dyrekcję Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce.

Odpowiada Paweł Natkowski, dyrektor Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego im. Józefa Psarskiego w Ostrołęce.

W odpowiedzi na wiadomość e-mail dyrekcja Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce uprzejmie informuje, że listy osób udzielających świadczeń opieki zdrowotnej pacjentom z podejrzeniem lub zakażonych wirusem SARS-CoV-2 zostały przekazane do Narodowego Funduszu Zdrowia w odpowiednim terminie.

Reklama

W okresie po pierwszym zgłoszeniu, (także w lutym) wpłynęły do przekazania zgłoszenia do tego okresu i w późniejszym terminie zostały wysłane do NFZ, który analizuje zgłoszenia. Ponieważ wszystkie zgłoszenia o świadczenia dodatkowe dotyczą jednej umowy płatność nastąpi dopiero po zweryfikowaniu wniosków wszystkich osób.

Narodowy Fundusz Zdrowia do dnia dzisiejszego nie przekazał należności za miesiąc grudzień 2020 r. Po otrzymaniu środków z Narodowego Funduszu Zdrowia Szpital bez zbędnej zwłoki wypłaci dodatki pracownikom.

Od redakcji:

Zapytanie dotyczące wypłaty dodatków covidowych wysłaliśmy do Narodowego Funduszu Zdrowia. Do chwili publikacji artykułu nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Wyświetleń: 1990 komentarze: -
19.03.2021, 09:46r. Drukuj
Powrót


Reklama

Carpexim
Rolexin
AgroPlus
LUSAR

Ogłoszenia

Forum

Reklama

iparts.pl
Ynet.pl
Sklep Enter