poniedziałek, 17 maja 2021 r., imieniny Sławomira, Paschalisa, Weroniki

Reklama   |   Kontakt

Aktualno¶ci

Przed nami 37 Kurpiowskie Prezentacje Artystyczne. Na scenie OCK wyst±pi± ¶piewacy i instrumentali¶ci

Ostrołęckie Centrum Kultury zaprasza na doroczny konkurs ¶piewaków i tradycyjnych kapel z kurpiowskiej Puszczy Białej i Zielonej. Z uwagi na trwaj±c± pandemię koronawirusa, konkurs będzie w tym roku dwudniowy, a na scenie zaprezentuj± się ¶piewacy i grupy wokalne oraz instrumentali¶ci.

Arty¶ci będ± rywalizować ze sob± w czterech kategoriach wiekowych. Zmagania uczestników oceni komisja, która przyzna nagrody w kategoriach: ¶piew solowy, ¶piew grupowy, kapele kurpiowskie w tradycyjnym składzie, instrumentali¶ci a także mistrz-uczeń.

Reklama

Główne cele konkursu to przede wszystkim: kultywowanie tradycji kurpiowskiego grania i ¶piewania, integracja artystów ludowych z kurpiowskiej Puszczy Zielonej i Białej, zainteresowanie młodzieży i dzieci muzycznym dziedzictwem Kurpiów oraz promocja artystów kurpiowskich.

W my¶l regulaminu, zaprezentuj± się soli¶ci i grupy ¶piewacze, natomiast kolejnego dnia - kapele, mistrz i uczeń oraz instrumentali¶ci.

Reklama

Karta zgłoszenia oraz regulamin dostępne s± na stronie Ostrołęckiego Centrum Kultury.

Ze względu na sytuację epidemiczn± tegoroczne Kurpiowskie Prezentacje Artystyczne odbęd± się w dniach 8-9 maja 2021 r. Wstęp wolny.

Wy¶wietleń: 734 komentarze: -
20.03.2021, 08:00r. Drukuj
Powrót