sobota, 20 kwietnia 2024 r., imieniny Agnieszki, Czesława, Amalii

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Jak wiercić w betonie?

Beton jest ciągle najpopularniejszym materiałem w budownictwie. Ma on swoje liczne zalety, natomiast praca z nim nie należy do najłatwiejszych. Trzeba się z nią zmierzyć, aby wykonać otwory do instalacji elektrycznej, sanitarnej, czy też rur. Wiercenie w betonie staje się jednak łatwiejsze, kiedy wykorzystamy do tego technikę diamentową.

Postęp technologiczny nie zatrzymuje się nawet na chwilę. To dobrze, ponieważ możemy korzystać z coraz ciekawszych rozwiązań, ułatwiających życie oraz wykonywanie trudnych zadań. Należy do nich niewątpliwie praca z betonem. Ten świetny skądinąd materiał, stanowi podstawę w budownictwie. Jest też jego zmorą, kiedy trzeba wykonać przejścia między ścianami na potrzeby instalacji elektrycznej, czy też każdej innej. Przeprowadzane wtedy wiercenie w betonie kojarzyło się dotychczas z nadmiernym hałasem, pyłem i koniecznością poprawiania otworów. Postrzeganie to uległo zmianie, kiedy zaczęto wykorzystywać technikę diamentową.

Technika diamentowa - co to jest?

Technika diamentowa to nic innego, jak sposób na wzmocnienie trwałości narzędzi wykorzystywanych w budownictwie. Są one pokryte pyłem diamentowym, czyli pochodzącym z najtwardszego minerału, jaki można znaleźć na naszej planecie. Dzięki temu, narzędzia, które mają codziennie styczność z betonem, radzą z nim sobie bez żadnych problemów. Nie powstają przy tym dodatkowe spękania, czy też inne skutki uboczne dla budynku.

Wiercenie w betonie techniką diamentową

Konieczność wykonania otworów przeznaczonych do różnego rodzaju instalacji, np. elektrycznych, wentylacyjnych, wodnych, kanalizacyjnych, grzewczych, gazowych czy klimatyzacji to standard na każdej budowie. Wiercenie w betonie techniką diamentową znacznie ułatwia ten proces. Przede wszystkim jest on bardzo precyzyjny, w przeciwieństwie do wykonywania podobnych prac narzędziami udarowymi. Duże i małe otwory są dokładne, co eliminuje potrzebę przeprowadzania dodatkowych zabiegów po ich wykonaniu. Samo wiercenie nie powoduje żadnych uszkodzeń dla pozostałej konstrukcji budynku, np. w postaci pęknięć czy odprysków. Narzędzia pracują bez wibracji przenoszonej na resztę ścian. Ogromną zaletą takiego sposobu wiercenia w betonie jest brak nadmiernego hałasu. W trakcie wykonywania otworów techniką diamentową nie generowany jest także pył krzemionkowy. Jest on bardzo niebezpieczny dla zdrowia i życia osób, kiedy znajduje się w powietrzu wdychanym przez pracowników i inne osoby w otoczeniu. Dzięki stosowaniu narzędzi pokrytych pyłem diamentowym, szybciej powstają otwory o odpowiedniej średnicy, głębokości i we właściwym miejscu.

Podsumowanie

Wiercenie w betonie, czyli twardym materiale, nie jest łatwe. Sytuacja się jednak zmienia, gdy zostanie wykorzystana do tego technika diamentowa. Pozwala ona na wykonywanie precyzyjnych otworów w szybki i bezpieczny sposób. Nie jest bowiem generowany pył krzemionkowy, a także nadmierny hałas. Można więc prace te przeprowadzać w każdym miejscu bez szkody dla otoczenia. 

Artykuł sponsorowany

Wyświetleń: 1366 komentarze: - Wrzuć na Facebooka 13:33, 22.03.2021r. Drukuj


Powrót