sobota, 15 maja 2021 r., imieniny Zofii, Nadziei, Berty

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Tężnia solankowa w Rzekuniu już gotowa. "Planujemy uruchomić ją na przełomie kwietnia i maja" (wideo)

Wybudowana z wielkim rozmachem tężnia solankowa w Rzekuniu czeka na otwarcie. Już niebawem obiekt będzie uruchomiony nie tylko dla mieszkańców, ale też dla odwiedzających gminę gości. Jak zapowiedział wójt Bartosz Podolak, tężnia ma być otwarta na przełomie kwietnia i maja czyli za kilka tygodni.

Tężnia solankowa to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w gminie Rzekuń. Obiekt rekreacyjno-uzdrowiskowy będzie miejscem wypoczynku oraz wizytówką gminy i regionu. 

Reklama

Tężnia solankowa w Rzekuniu to pierwsza tego typu inwestycja w naszym regionie. To konstrukcja nietypowa i bardzo efektowna - tężnia jest bowiem zabudowana z czterech stron, a jedna ze ścian jest lustrzana, co optycznie powiększa przestrzeń.

Dodatek do całości stanowią ławeczki, nasadzenia zieleni, przyrządy edukacyjne dla dzieci oraz "ścianka przytulanka". Znalazło się też miejsce dla budki telefonicznej w angielskim stylu, która ma być biblioteczką. Obiekt powstaje w sąsiedztwie zabytkowego, neogotyckiego kościoła, a także w pobliżu sklepów, parkingu, szkół, przedszkola, żłobka oraz dziennego domu pobytu dla osób starszych i alei spacerowej. Będzie wizytówką całej gminy.

Reklama

- Tężnia jest już przygotowana do otwarcia, ale ze względu na pogodę, planujemy ją uruchomić na przełomie kwietnia i maja. Sprzęty, które się tam znalazły jeszcze nie są gotowe do użytku. Wiem, że mieszkańcy przychodzą i chcą przekazać książki do budki telefonicznej, ostatecznie trafiają one do urzędu gminy. Bardzo dziękuję za to zainteresowanie, wszystkie przekazane książki trafią do biblioteczki, ale teraz proszę o jeszcze chwilę cierpliwości - powiedział wójt Podolak.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy na ten temat.

Wyświetleń: 14701 komentarze: -
05.04.2021, 09:56r. Drukuj
Powrót


Reklama

Carpexim
Rolexin
AgroPlus
LUSAR

Ogłoszenia

Forum

Reklama

iparts.pl
Ynet.pl
Sklep Enter