sobota, 15 maja 2021 r., imieniny Zofii, Nadziei, Berty

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Młodzieżowa Rada Miasta upamiętni legendarnego muzyka. Przed Ostrołęckim Centrum Kultury zapalą znicze dla Krzysztofa Krawczyka

Muzyka Krzysztofa Krawczyka łączyła pokolenia i trafiała do serc zarówno starszych, jak i młodszych słuchaczy. Młodzieżowa Rada Miasta Ostrołęki chce upamiętnić zmarłego w poniedziałek legendarnego wokalistę i organizuje akcję, która polega na zapaleniu zniczy przed Ostrołęckim Centrum Kultury. 

Śmierć wykonawcy kultowych piosenek "Mój przyjacielu" i "Bo jesteś Ty" wstrząsnęła fanami. Jego utwory śpiewali również ludzie młodzi. Pamięć o wykonawcy chcą uczcić młodzieżowi radni.

Reklama

- Pokażmy, że odejście tak wielkiej osobistości jest stratą dla każdego pokolenia Polaków, także młodego. W Ostrołęce miejsce, w którym zostawimy znicz to Ostrołęckie Centrum Kultury - przed głównym wejściem - informuje Młodzieżowa Rada Miasta.

Krzysztof Krawczyk urodził się 8 września 1946 r. w Katowicach. W latach 1963-1973 i 1976 był wokalistą zespołu Trubadurzy, od 1973 rozpoczął karierę solową. Wypromował dziesiątki przebojów - "Jak minął dzień", "Byle było tak" i "Pamiętam ciebie z tamtych lat". Piosenką "Pogrążona we śnie Natalia" wygrał Festiwal w Opolu. Koncertował także poza granicami Polski. Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia.

Akcja "Zapal znicz dla Krzysztofa Krawczyka" będzie trwała od 6 do 9 kwietnia. Więcej informacji znajduje się na Facebooku.

Wyświetleń: 969 komentarze: -
06.04.2021, 09:18r. Drukuj
Powrót